Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Infeksioni enterococcus faecalis

Pershendetje, Jam shtatzene ne javen 36. Ne strishon vaginale me eshte shfaq infeksioni enterococcus faecalis. A e afekton fetusin ky lloj infeksioni? Si dhe antibiotiket qe duhet te perdoren a kane ndonje ndikim tek fetusi? Faleminderit paraprakisht

Anila K (6 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje Anila

Pa tjeter infeksioni qe pershkruan duhet te trajtohet jo vetem me antibiotike por edhe me ovula vagjinale lokale.

Antibiotikun e rekomandon mjeku sipas antibiogrames.

Te uroj shtatzani te mbare.

/komuniteti