Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

A eshte e mundur shtatzenia jashte mitres me IVF?

Prshndetje dr Mimoza keta pytja ime ash un kam 1 djal 5 vjet edhe mas djalit kam pas dy aborte jasht mitres njanin tub e kam humb ne abortion e 1 e ne abortin e 2 tuba mka psht sma kan hjek edhe pse shtatzanija u kan 6jav e 4/5 dit . Deshta me provu me ivf por po kam frik qe mos pom ndodh prap jasht mitres . Ta theksoj se djalin e kam me ivf e kto 2 shtz kam mbet Natural deshta me mar edhe mendimin e juv sa jan shancat me ivf me ndodh shtz jasht mitres . Ju uroj pun te pa lodhshme

M Kryeziu (6 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje

Kur zgjidhet shtatzenia me IVF , veza e fekonduar futet ne kavitetin e mitres dhe mundësia per shtatzenine jashtme mitres eshte zero.

Gjithe te mirat .

Sara :d (6 muaj më parë)
jo e dashur mundesia jashte mitres me ivf ekziston, mu mka ndodh. bile sdi a osht e mundur 2 apo 5 % se kum harru. qysh thot A ll Ahu se gjithqka po ndodhke
M Kryeziu (6 muaj më parë)
Ju faleminderit shum nga zemra dr . Keta qe gjetet koh te me prgjigjeni . Gjith te mirat

/komuniteti