Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

A eshte lindja e femijes afer?

Pershendetje Doktor, e kam terminin e lindjes me 15 maj mirepo qe nga pardje kam ca dhimbje te vogla ne fund te barkut dhe rrall ne shpind, keto dhimbje me vijne ne interval kohor jo shume te shpeshte psh. mbreme kisha dhimbje ne ora 20:30 pastaj ne ora 03:00 te mengjesit. Dua te di a jane shenja te para te lindjes pasi qe enden nuk kam rrjedhje as gjaku e as lengu amniotik? Ju faleminderit!

Nora K (3 muaj më parë)

Dr. Mr. Sc. Shpend Ramadani - Specialist gjinekolog - obstetër
Mjeku përgjigjet
Dr. Mr. Sc. Shpend Ramadani

Pershendetje

Jane dhembjet fillestare ku edhe fillon parapergaditja dhe zbutja e qafes se mitres.

 

Dr. Mr. Sc. Shpend N. Ramadani

Obstetrician and Gynecologist Specialist

T. +383 44 120 609

/komuniteti