Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Analizat pas abortit

Prsh dr...un kam pas abort ne muajn mars ne javen e 9 por beba ish zhvillu deri 7 jav.. Kam ber analizat mkan dal mir vetem se te pap testi mka dal infeksioni Candida mjekja mka dhen tableta vagisan me i perdor eeddhe skish nevoj me shku prap kontroll a sherohet aq shpejt ki infektim edhe a mund tjet shkaku i abortit..?

Dina Asani (1 vite më parë)

Dr. Mr. Sc. Shpend Ramadani - Specialist gjinekolog - obstetër
Mjeku përgjigjet
Dr. Mr. Sc. Shpend Ramadani

Pershendetje

Infeksioni me candida kalon nese trajtiheni tri dite me canesten vaginaleta. Eshte pasoje e prishjes se ph se vagines dhe mund te ndodhe per shume arsye.

 

Dr. Mr. Sc. Shpend Ramadani

Specialist gjinekolog obsteter.

Tel . 044 120 609

/komuniteti