Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Infeksion bakterial

Pershendetje dr, ne muajin janar u trajtova per infeksion vaginal streptokisike , me meliora ovula 2x1 dhe levonidin 50mg 2x1 per pesdite , ne muajin shkurt mjekja me tha qe cdo gje dukej ok dhe me tha te perdorja Dermoxen ovul 2x1 per 5 dite te tjera dhe cikli i mjekimit ishte i ezauruar dhe bashkeshorti mori mjekim me levonidin . Tani mduket sikur prap mu ka perserit ne baze te simptomave dhe ngjyres se sekrecioneve si heren e pare . A mund te me thoni cila eshte metoda me e mire e trajtimit te ketij infeksioni pasi po cmendem si ka mundesi qe prap e njejta gje ??

Laura Vrioni (1 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje Laura

Te rekomandoj te besh kulture te sekrecioneve vaginale. Antibiograma do te përcaktoj trajtimin me efikas.

Gjithe te mirat

/komuniteti