Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Sekrecione kafe

Jam ne javen e 4 te shtatanise e po kam qe dy dit sekrecione kafe te qelta edhe therrje nganjehere ne anen e djathte

Ana J Hoti (1 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje,

Edhe mundet, që në fillimet e shtatzënisë të shfaqet një gjakderdhje e lehtë roze, si rezultat i implantimit të vezës së fekonduar në muret anësore të mitrës. Drejtohu tek mjeku që i ke besuar ecurinë e shtatzënisë, për të rivlerësuar gjendjen.

Të uroj shtatzëni të mbarë.

Adela Kokici (11 muaj më parë)
Pershendetje,jam 18 vjec , cikli im menstrual ska qen ndonjeher i rregullt domethene datat asnjeher fikse por pervec kesaj asnje problem me pare. Keto dite ne pritje te ciklit me ndodh te kem sekrecione ne ngjyre kafe jo te holla por sikur sekrecionet e bardha ,, dhe kane ere. Un jam e virgjer dhe nk di cfare shpjegimi ti jap kesaj qe po me ndodh. Nk ndjej djegje gjat urinimit por ndonjeher kruarje, shum pak. Doktoresha shpresoj te me ndihmoni duke ma sqaruae kete situate. Dhe doja tju pyesja nese ndonje nga semundjet sst mund te te prekin qofte dhe nese nuk kryen maredhenie ? Ju faleminderit!
Ana J Hoti (1 vite më parë)
Faleminderit shuuume!

/komuniteti