Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Cikel i çrregullt

Pershendetje,dashta me ju pyt diqka,jam 30 vjeqare,jam duke tentuar per shtatzani qe 3 vite,ciklin e kam te crregullt,kam perdor orgametril,dhe i pata menstracionet me 27 qershor pastaj prape me erdhen me 10 korrik;tash qe 2-3 dite kam pak menstracione te kafta,si dhe kam dhimbje te lehta barku,nje here ne dite,si therje edhe fundi shpines here pas here, per momentin jam tu pi ferroprotina,si dhe ne kontrrollen e fundit mjeku me tha qe nuk kam ciste,pse po me ndodh kjo gjendje ,a eshte normale

Edona Shala (5 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje Edona

Problemi qe shkruan mund te zgjidhet nga vleresimi hormonal. Ndaj mjeku duhet te te rekomandoj trashen e tyre deri ne gjetjen e shkakut.

Gjithe te mirat.

 

/komuniteti