Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

infeksion vaginal

Pershendetje para dy muajsh bera nje strisho vaginale dhe me doli te rezultatet garnerella neg trichomoniasis neg candida spp poz dhe DISA baktere u konsultova me doktoreshen dhe me dha vetem nje canesten vaginal 3 infeksionet nuk jane me te trasha si me par por ngjyra eshte e verdhe e ndezur dhe shpesh me ndodh te kem parehati ose djegie ne urinim. Cekzaminim duhet te bej?

Ana Duka (10 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje

Tre kater dite per mbarimit te kanestenit duhet te besh kulture te sekrecioneve vaginale. nese e shikon te arsyeshme me kontakto ne kliniken ku punoj.

Gjithe te mirat.

/komuniteti