Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Tentim per shtatzani

Pershendetje e nderuara mimoza shpresoj qe te jeni mire jam nje vajz 19 vjeqare dhe e martuar dhe ka qe 5muaj qe tentoj per te ngel shtatzane menstruacionet ikam pasur te cregullta qe 4muaj me vjine nja 1jav para dhe desha me tpyet a mund te ngelesh shtatzane me menstruacione te cregullta.

Lejla Abazi (4 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje Lejla,

Crregullimi menstrual eshte faktor kryesor i mos mbetjes shtatzene. Shkaqet kryesor e te crregullimit menstrual, jane nivelet jo normale te hormoneve. Por nuk perjashtohet edhe shkaqe te tjera te cilat duhet te vleresohen.

Nese e shikon te arsyeshme me kontakto me numrin 0692033965 per te lene takim dhe zgjidhur problemin.

Gjithe te mirat.

/komuniteti