Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Infeksioni urinar

Pershendetje doktorresh,ne analizen e urines me doli bakteria klebsiella pneumoniae ,jam duke u mjekuar me antibiotike cefixime 400mg 2×1, deshta te pyes ne lidhje me dozimin a mund te merret 2× 400mg ne dite per infeksionin urinar .

Albulena Lena (1 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Albulena,

Në lidhje me shqetësimin tënd rreth dozimit të rekomandoj të konsultohesh me mjekun i cili të ka rekomanduar këtë terapi meqenëse e njeh më mirë gjendjen tuaj shëndetsore.

Gjithë të mirat.

Sarasara A (1 vite më parë)
Cdo infeksion eshte pengues per shtatzani.
Lulzime (1 vite më parë)
Pershendetje e nderuar! sipas analizave doli qe kam bakterien e.coli, kam mare terapi me cipro 700mg A ndikon kjo bakterie nese deshiron te ngelesh shtatezen?

/komuniteti