Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Dhimbjet e lindjes

Kam nje pyetje e nderuara Dr.


Jam ne javen e 37 dhe kam deshire sa do pak te me tregosh si jane dhimbjet e lindjes sepse jam e frikesuar se ka me lind me operacion...keshtu me ka thene Dr sepse kam edhe lindjen e pare me operacion deri cilen jave mundesh me lind me operacion? Nganjehere kam dhimbje ne fund barkut dhe shpines e doktori me ka thene qe une nuk guxoj qe ti pres te me fillojne dhimbjet.


Ju lutem me tregoni...

Arbnore (7 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Arbnore.

Zakonisht lindjet me operacion (prerje cezariane), planifikohen të kryhen pas javës së 39-të të shtatzënisë, atëherë kur mendohet se mushkëritë e fetusit janë pjekur plotësisht.

Uroj të lindësh një fëmijë të shëndetshëm.

/komuniteti