Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Dhimbjet në fund të barkut, dhimbje mesi dhe dhimbje në vaginë

Pershendetje, Doktoreshe! Une sot hyra ne javen e 41-te te shtatzanise mirepo kam pasur dhimbje mesi, shtrengime ne fund te barkut,dhimbje ne te 2 anet rreze kofsheve dhe urinim te shpeshte, kjo vazhdon prej 2 ditesh. Momentalisht me jane shtuar dhe disa simptoma si dhimbje vagine ne brendesi dhe jashte saj, djersitje sidomos gjate nates, madje sot kam pasur dhe nje shtim sekrecionesh. mos eshte nje "paralajmerim" qe lindja po afron ndoshta me ore apo duhet te shqetesohem. viziten e fundit e kisha ne dt. 21 tjetren e kam ne dt. 26 Uroj te jeni mire. Ju falenderoj

Eleonora Sh (2 vite më parë)

  • MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe Gjinekologja përgjigjet
    MD Mimoza Keta

    Përshëndetje Eleonora

    Dhimbjet që referon, janë dhimbjet pregaditore që do të thotë se organizmi po përgatitet për lindje.

    Të uroj lindje të mbarë.

Shto Koment

kthehu
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.