Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


A egziston mundësia të ngel shtatzënë?

Pershendetje! doktor deshta te bej nje pyetje .une kam lindur ka dy muaj dhe mbrem kam pas mardhenje me burri gjat aktit na plasi prezervativi ...une me 24 kisha mestracionet e fundit dhe kam frike mos ngelem shtatezene prap .me thauj qar mund te bej ?kam degjuar per nje lloj tablete qe pihet brenda 48 oreve dhe nuk e le spermen te depertoje eshte e vertet kjo ?

Ina Limani (1 vite më parë)

  • Dr. Mr. Sci Memli Morina - obstetër - gjinekolog Gjinekologja përgjigjet
    Dr. Mr. Sci Memli Morina

    Pershendetje Esa

    Kontraceptivet emergjente merren sa me shpejt qe eshte e mundur, por me larg se 72 ore nga marredhenia seksuale.

    Gjithe te mirat.

Shto Koment

kthehu
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.