Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Rritje e rruazave të bardha

Pershendetje!


Jam ne muajin e 9 dhe kam bere analizat e gjakut, ku me dolen rruazat e bardha 13400 ndersa normale eshte 4000-9000, te lutem a ka problem per mua dhe per bebin se jam shume e shqetesuar pasi une nuk kam perdorur fare vitamina.? Te lutem me kthe pergjigje sa me shpejte.


Faleminderit shume.

Ona (3 vite më parë)

 • MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe Gjinekologja përgjigjet
  MD Mimoza Keta

  Përshëndetje zonjë.

  Rritja e numrit të rruazave të bardha të gjakut, nuk ka lidhje me mos marrjen e vitaminave dhe kriprave minerare për të cilat nuk ke vepruar drejtë që nuk i ke konsumuar. Së paku fillo të marrësh hekur, të cilin duhet ta konsumosh deri në 45-së ditë pas lindjes.

  Numri i lartë i rruazave të bardha të gjakut, tregon reagimin e organizmit kundrejt një infeksioni të mundshëm. Shkaku duhet të gjendet patjetër. Urokultura, kontroll tek stomatologu do ishin të nevojshëm si fillim i gjetjes së shkakut.

  Të uroj të lindësh një fëmijë të shëndetshëm.

Shto Koment

 • pyet mjekun (1 vite më parë)
  Pershendetje ! Jam nje djal dhe po bej disa dite se kam pagjumesi lodhje , cfare me keshilloni ?

kthehu
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.