Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Kokrra e dhimbshme nën sqetull

Pershendetje doktoreshe, desha te te pyes per nje kokerr qe me ka dalur keto dite nen sqetull dhe nuk kam bere nje vizite mjekesore, kur e prek me dhemb. Desha te di se pse ndodh dhe per cfare arsye ndodh dhe a eshte ndonje rrezik ju lutem me ktheni pergjigje? Te pershendes.

Zoga (7 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Zoga

Paraqitu sa më shpejt tek mjeku onkolog, për të vlerësuar kokrrën/gjendrën që ka dalë nën sqetull. Zakonisht gjendrat e dhimbshme nuk janë problematike. Më pas më ekografi, nëse je nën 30 vjeç apo me mamografi, nëqoftëse je mbi 30 vjeç, mjeku do nxjerrë konkluzione edhe mbi gjirit. Mos neglizho.

Të uroj gjithë të mirat.

ANISA STAMBOLLI (4 vite më parë)
pershendetje doktoreshe, doja tju pyesja po kur je me gji dhe te shfaqen 2-3 te tella, gjithmone nen sqetull,eshte shqetesuese? faleminderit

/komuniteti