Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Spjegimi i parametrave

Pershendetje shpresoj qe jeni mir Isha sot ne kontroll dhe tha shum shum mir asht bebi po pak hunda ju paska rrit ama tha normale asht mbasi je javen 16+4 dhe desha me ju pyt se spo kuptoj do qka i ka shkru eshte hera pare qe jam shtatzan, a mundeni me mi spjegu a jan normale dhe qfar kuptimi kan Bpd 3.79 cm Fro 4.72 cm Ac 10.55 cm Fl 2.21 cm Pesha 163 g

Genta Krasniqi (2 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje

Parametrat qe pershkruan janë paksa ne te medha se mosha e vleresuar e bebit. Mbase duhen rivlerësuar parametrat dhe mosha e shtatzenise.

Përsa i përket pranuar se kockes bazale/humdes, tregon se mundesia per sindromën Dawn eshte minimale.

Të uroj shtstzeni te mbare.

/komuniteti