Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Gazra gjate shtatzenise

Pershendeje dr jam.ne javen 7 dhe po kom gazra shum qka do te thot a osht naj sen per mu bo marak

Mami I Nilës (1 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje 

Gazrat, vijnë si pasojë e uljes së motilitetit (lëvizhshmërisë) të zorrëve gjatë shtatzënisë. në raste të tilla, duhet të rregullosh rregjimin e ushqimit. Konsumo më shumë vakte por me sasi të pakët duke përjashtuar ushqimet e skuqura dhe pikante.

Të uroj shtatzëni të mbarë.

/komuniteti