Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Urgjente rreth kapsllekut ne shtatzeni

Doktoresh mirembrema e kam nje halle jam shtazane dhe mjekja mi ka fhan gravid dhe duphaston ne mengjes aspirin dhe duphaston 10mg ne mbramje keto pas dy abortesh. Mirepo koheve te fundit kam mundime ne lukth , nuk mundem te kry nevojen, jam ne halle as nuk mundem te vjell ,... Nuk di qfar te bej . Doktoresha ime eshte ne pushime tash si tia bej

Vlora K (1 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Vlora

Ajo qe ankon, ka te beje me shtatzenine dhe kerkon nje rregjim ushqimor te pershtatshem. Ushqehu shpesh dhe nga pak, konsumo sa me shume lengje dhe produkte me fibra. Mund te perdoresh mikroklizma te cilat gjenden ne farmaci.

Të uroj shtatzeni te mbare.

 

Vlora Kqiku (1 vite më parë)
Ju faleminderit se pari per kohen tuaj te qmuar, dhe per pergjigjjen . Flm shum te shpresojm per mire . Gjithe te mirat

/komuniteti