Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Herni

Pershendetje dr.Mimoza ju faleminderit per ndihmen qe na ofron. Kam nje pytje .Jam operuar par 3 muajsh per herni mbi kerthiz.Desha te me tregoni a mund te kam shtatzani e te lindi femije apo eshte diqka e rrezikshme .Nese mund te kem shtatzani ju lutem me tregoni sa kohe mas operacijonit jam ne gjendje te mbetem shtatzen. Operacioni ka shku mir dhe tash ndihem mir nganjeher kam dhimbje po jo shume. Me fal se e zgjata pak pytjen po shpresoj te jem e kjart. Pres pergjigjjen tuaj. Ju faleminderit. Gjithe te mirat.

Sara Thaqi (1 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Sara

Pavarsisht nga operacioni dhe teknika e berjes se tij, shtatzeni mund te kesh dhe ajo te shkoj shume mire deri ne term.

Por, kontrollet periodike mbi hernien duhet t'i besh ne vazhdimësi sepse mund te perseritet per shkak te shtatzenise.

Gjithë te mirat.

/komuniteti