Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Gjasat per shtatzeni

Pershendetje Doktoreshe, Une pasi u martova kisha cikel shume te crregullt dhe me rekomandim te Doktorit kam perdor 3 muaj cykloprogynova kete muaj Doktori me tha mos me perdor asgje sepse folikuli eshte aktivizuar dhe kam shume gjasa per shtatzani ditet e ovulimit i kam kaluar tash po kam ende sekrecion te bardh dhe disi nje dhimbje ne fund te barkut ne anen e majte . A ka gjase te kem mbetur shtatzene dhe a eshte e vertet qe mbetesh me lehte pasi perdor kontraceptiv ? Ju faleminderit

Fitore U (1 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Fitore

Sa shkruan, te rekomandoj te besh nje beta hCG per te vleresuar nese ke mbetur apo jo shtatzene.

Pas ndalimit te kontraceptiveve , mundesia per te mbetur shtatzeni rritet.

Gjithë te mirat.

/komuniteti