Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

A mendoni qe ka nisur shtatzania?

Pershendetje doktoresh.Periodat i mbarova me dat 4 maj dhe qe prej asaj dite un dhe bashkeshorti i'm kemi tentuar per shtatzani deri sot qe esht data 13 maj.Por ama kam 3 dit me nje dhimbje ne fund te barkut sikur pres tme vij cikli dmth esht ajo dhimbje ne fund te barkut para ciklit.Tani periodat i pres me dat 25 maj.A memdon qe shtatzania ime ka nisur? Edhe naten kam pasur shum siklet.

Blonde Girl (1 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje

Nese dyshon per shtatzeni, bej nje beta hCG qe eshte analize gjaku. Mire eshte qe analizen t'a besh ne javen e pare pas dites se pritshme te ciklit menstrual.

Gjithe te mirat.

/komuniteti