Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Dhimbje barku pas lindjes

Pershendetje. E kam lind bebin para 2 muaj. pas lindjes kam pas problem me pastru motren drri ne javen e 6 kam pas gjak derdhje vetem barrna . si i nderprejsha barrnat u nalke edhe gjakderdhja . tash qe kan kalu 2.5 muaj kam dhimbje ne fund te barkut sikur dhimbjet e para te lindjes dr me thot qe mitra eshte pastru. qka qka jan keto dhimbje? kam.pas lindje normale

Gana Shala (10 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Gana,

Nga sa shkruan te rekomandoj te besh analize dhe kulture te sekrecioneve vaginale dhe te te urines. Infeksionet mund te jene shkak i dhimbjeve qe ankon.

Sipas rezultsteve mjeku do te jape trajtim.

Gjithe te mirat.

/komuniteti