Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

ju lutem shume per ndihmen tuaj
pershendetje nena me falni kam nje shqetesim te madh ne javen e 5 kisha abort spontan mjekja me tha se ska nevoje per nderhyrje pasi isha pastruar nga gjakderdhja jam ne pritje re rezultateve te analizave cmv igg ig,toxoplazma igg igm,chlamydia igg igm,dhe TORCH ju lutem me ndimoni si mendoini ju pervec ketyre analizave a egziston edhe ndonje analkize tjeter per te gjetur shkakun e abortit dhe buri a duhet te kryeje ndonje analize dhe si mendoni ju me cfare analiza duhet te pergaditem per shtatzenine e radhes kam frige mos me ndodhe e njejta perseri ju persdhendes kalofshi bukur
Shkurta Berisha (5 muaj më parë)
Umaraa 97 (5 muaj më parë)
sipas mjekësisë deri 1 vjet pas abortit mos me mbet ësht shumë normale edhe un ashtu pas 1 viti ngela dmth 13 muaj , uroj të mbetesh dhe ti dhë të të shkojë mbarë..
Ina Ina (5 muaj më parë)
Umaraa me vjen keq per abortin e pare, edhe un njejt nuk mu ka zhvillu fmija isha ne javen e 10. Pas sa kohesh mas abortit ke tentu per shtatzani dhe a ke mbet menjehete apo u dasht kohe. Te uroj shume fat
Umaraa 97 (5 muaj më parë)
ti paske qen e vogël me javë un në abortin e parë isha më shumë me javë edhe qeto analiza i kam ba edhe un për burrin sëm kan than me ba , se un kam pas abort për shkak mos zhvillimit bebes e që në shtatzanitë e para ish normale kjo qeshtu mkan than un jam kan 11 jav e bebi kishte met 9 jav veqq ose dhe më pak , kurse tash jam në shtatzaninë e dytë dhe kur isha 11+5 dit isha nkontrroll dhe gjithçka ish mir..klm suksese
Ina Ina (5 muaj më parë)
Shkurtame vjen shume keq kete e kam perjetu dhe une, te gjitha keto qe i ke permend i kam bo edhe une perveq ktyre kam bere edhe strishon dhe pap testin, kurse burrit ja ka rekomandu mjeku mi bo spermokulturen sepse tha mundet aborti mu shkaktu edhe prej infeksjonit te burrrit.
Ana Dena (5 muaj më parë)
Sbesoj por mbase dhe nje eko e mitres gjithsesi shiko keto si dalin e doktoret te sygjerojne pa merak.. ishalla sa me shpjet me nje shtatzani tjeter...

/komuniteti

/anketa

Sa teste të shtatzënisë keni bërë derisa keni besuar se jeni me të vërtetë shtatzënë?