Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Nena me ndihmoni pak nqs keni eksperience
Kam kunaten , motren e burrit , per momentin jeton me mua se ka ardh per studime , por sic fluturojne me presh keto vitparistet ,
Kishte kryer mardhenie pa prezervativ me te dashurin e saj qe sapo ee kiiish njohur , dhe zoteriaa i nderuar e kishte perfunduar brenda , me thote kjo zonjusha pas 2 ditesh , qe kshu ndodhi , se po plaste nga frika . Mora hapen e emergjences ta pinte , mirepo ka 2 jave e gjysem me Cikel , her her me hemoragji . Cfare ti bej ? Se kam hallin edhe te tim shoqi tani se nuk i tregoj dot . Halle halle ,
Keni ndonje mendim cfare te bej ? Pffff stres me vetee dhe puna ksaj
Erta J (5 muaj më parë)
Engela Siar (5 muaj më parë)
Samire ashtu themi ne mbaje gojen kycur po e di ti se kur mer persiper me mbajte nje vajze apo nje djale ne shtepi cfardo qe ta kesh mer pergjesi per ate , dhe kur te dali puna pastaj qe kjo ka shku me te tjere faji qe e ka ditur dhe nuk i ka treguar i mbetet Ertes se ato do i thon po mir ti kur e dije pse nuk na the dicke po dhe burri do jete me keq se nuk te beson me se thot ke ruajtur sekrete ndaj meje , kuptoni cfar flisni se jan pune me zarare mua me vjen keq se e mendoj si per vete , por gjithsesi Erta e nje me mir situaten
Verona D (5 muaj më parë)
Mos flis me asnje prej familjes se saj e as me burrin . Eshte puna e saj nese ka be kshtu dhe nese zbulohet dhe tregon kunata qe ti e din. Thuaj e kam ditur por nuk eshte puna ime te ju tregoj juve se nuk ka tbej me mua nuk kam dasht me u perzi se eshte jeta e saj dhe nuk doja te me hidherohej pastaj. Hiq mos e merr me stres nese te ka treguar ty nuk eshte faji yt. Ti thuaji burrit nuk doja te behesha shpijune nese e zbulojn. Por sbesoj qe e zbulojne ndoshta ju ndalet. Dhe thuaji tjera here te mos tregoj ty asgje se po stresohesh edhe ti.
♥ Jona ♥ (5 muaj më parë)
Erta, per kete rast mos i trego askujt dhe dergoje ne kontroll. Por nese ben prap ndonje gabim tregoji dikujt familjes burrit sepse ne fund do te lene ty fajtore madje dhe kunata jote.
Samire sabedini (5 muaj më parë)
Jo moj qfat tregimi vjerres ik kalone ket gje shkoft mir dhe mend per heren tjeter por te besh nje armik se je nevojen se prap se prap nana mbron vajzen ti mbetesh e keqe plus ma mir vjerren armike se kunaten Ajo sta fal me kurr ket sekerret po' è tregove mbarove
Engela Siar (5 muaj më parë)
Erta te kuptoj e dashur kur te ze halli te ze thuaj me keto femra te pacipa, por te keshilloj qe te flasesh me vjerren per kete pjes qe neser pasneser mos ta hedh fajin ty ajo se do thot e dinte Erta , se keshtu jan keto gocat sot mistrece do me fshehur veten pasatj ajo dhe te hedh fajin ty per mos te mar inat familja e burrit tregoi vjerres , se do i vi dita do i dali era dhe asaj dhe te bejn fajtore dhe ty pastaj , ti e di vete por te keshillova sepse nuk eshte dicka e lehte per nje nuse te shkoj pas deshirave te kunates , sepse burrin te kuptoj shum mir qe nuk mud ta perziesh ne budalliqet e saj por ama njeri nga familja e saj duhet ta dij e ema , ska pse te vij keq hic ajo kur e beri e pyeti b... mir se nuk eshte dicka e vogel ajo gje
Ana Dena (5 muaj më parë)
Coje tek gjinekolog per kontroll gjynah mos te rrije ashtu... mos e ngatrro burrin thjesht mundohu ta keshillosh dhe kur te shkoni tek gjinekolog thuaj te ja shpjegoje efektet ansore te pilules ,mend per here there cte besh
Erta J (5 muaj më parë)
Eeeh Suel , jam bo ti vej duart ne gryke , por kur t zen halli , pz . Idda zemer edhe une e kam menduar 100000 here kete pjese , poooor preferoj ta mbaj larg burrin nga sherret , se ajo ngaterrohet edhe me tipaa tipaa , le te punoje te sajen sa te doje , po e shtyj si po e shtyj kete vit , por me trembi kjo hemoragjia qe ka fillu .
Suela ♥ (5 muaj më parë)
Aman erta tu desh dhe ky taksirat. Coje ke nje gjinekolog cti besh tjeter mund ti jape ndonje gje tjeter per tja rregulluar ciklin
Arta Blini (5 muaj më parë)
Le të haje ftu. Ndihmon shumë në hemoragji. Dhe nëse nuk i ndalet gjakderdhja, patjetër tek gjinekologu.
Idda Addili (5 muaj më parë)
Oj erta su desht hic mu perzi ti at moment kur tka tregu u desht mi tregu burrit tan.. Se mandej kur tdalin senet npah) nsheh.. Ka me tmet faji ty.. Kan me tbertit pse sju ke tregu kur e ki kuptu.. Hic su desht lock mu perzi ti.. Nime Pak kec pi kunates se nashte ajo ka frik me kuptu familja vet ama ma e drejt u kon ti me I tregu burrit tan..ajo su desht vec ce e ka njohur at person me kry maredhenie para se me u kurorzu prap sna bje neve mu perzi ama ka bo gabim nashte o e re I kan fluturu ment pas ndjenjave ka rra si viktim prej tij.. Ama su desht se ka po ndegjoj pi perdorin vajzat edhe mo sja ndin per to po TkishA kshillu me I tregu burrit tan e burri familjes vet.. E ne ta njoftojn at djalin e tfejohun tja zajn kryt ce mos ta len.. Pak e zgata po po shkruj se kom ni ngjarje e ngjarje ceshtut..
Aura ♥ (5 muaj më parë)
Efektet anesore te pilules, gje qe ndodh, dmth te c'rregullon ciklin. Ta beje nje konsulte te ndonje gjinekologe gjithsesi.

/komuniteti

/anketa

Sa teste të shtatzënisë keni bërë derisa keni besuar se jeni me të vërtetë shtatzënë?