Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

nana urgjent
motra ime ka 6 vite e martuar dhe nuk ka mund te ngel shtatzan ,sod bani testin dhe ke n kontroll i doli pozitiv dhe mjekja i kishte then pozitiv se ishte por problemi esht se i jane shfaqur miomat dhe jan rritur shum dhe i tha se jan te rrezikshme ,a ka pasur dikush ksi rast dhe a e ka vazhdu shtatzanin pa asnje problem
Suzana Gashi (5 muaj më parë)
Edona 27 (5 muaj më parë)
Suada nvaren ne cilin vend e ka. Une e kam jasht mitres edhe dr.mka thon qe nuk bon rrezik edhe jam ne javen e 12.
Loresa Ime (5 muaj më parë)
Edhe une kam mioma die kam femij vetem qe duhet me pas kujdes mos me e lodh vehten le te rrin ner kontrolla.Mua me kan then deri 13 jav te shtatzais esshte rreziku me i madh pasi fetusi lufton me u ngjit per mitre mir qe e kalon ket faz seshte problem ma. Mua mi pat ndalu mardhenjet me burr edhe ashtu jrmi pat marr vesh me burr.Le te duhet...
Ana Dena (5 muaj më parë)
Besoj se varet ku Jan pozicionuar miomat.. gjithsesi me kujdes te shtuar dhe mjek te mire shume mire do shkoje.. mundohuni te gjith te ja beni shtatzanine sa me te bukur dhe mos e stresoni se sa me e qete aq me mire.. do zoti mbare motres
Bonita B (5 muaj më parë)
Edashur edhe une jom me myoma shtatzane ktu mjeket ne gjermani me thojn qe jon pak ma larg mitres nuk bojn probleme kshtu qe mos u frikso se besoj qe si bojn probleme ishalla i shkon mir gjithqka. Le te bon edhe naj kontroll te naj mjek tjeter le te kqyr qka pi thot
Arbe 94 (5 muaj më parë)
Suada une ne tv te ktv kam pa ni mjek ku ka tregu qe munden me lind edhe grat qe kan mioma... tjeter qka kisha thon se mami i ka eshte se mjekja i ka than perderisa ska dhimbje gjakderdhje tmdha seshte rrezik kurgjo.. let pin motra sa me shume qaj brusnic mr uvin edhe me konsultim te mjekes nese i jep poligynax ama pa e vet mos ti perdorin dmth ... qikaq kom njohuri

/komuniteti

/anketa

Sa teste të shtatzënisë keni bërë derisa keni besuar se jeni me të vërtetë shtatzënë?