Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Vajza ime 5 diteshe
Pershendetje nena sot dola nga spitali dhe nga ora 1 i dhash qumsht fermul dhe nga ora 3 i dhash qumsht nga gjiri por me shishe i dhash shum pak por nga kan kalu 6 ore dhe akoma fle jam pak e shqetsuar pse kaq gjat?
Arjeta A (3 muaj më parë)
Ana Dena (3 muaj më parë)
Esht normale kshu flejne ppr duhet ti zgjosh, zgjoje fute nee gji... Mbaje gjith diten nee gji gocen ..Kshu stimulon gjirin dhe goces mire i ben...Duhet te kete verdhzen ndaj flen vogelushja, mos u bej merak se kshh jan te gjith femijet... Ki parasysh mos i bej orar per qumshtin e gjirit gjith diten ofroja...Ta kesh me jet
**mah-babies* * (3 muaj më parë)
Arjeta,ti duhesh me e zgju bile cdo dy ore me i ofru gjirin,nese ajo pi kaq rrall ateher ska si stimulohet gjiri,ndoshta ka edhe verdhzen,mos e le kaq gjat pa pi asesi,ajo eshte vetem 5 diteshe duhet me shpesh e ngapak me i dhen.Zgjoje duke e prek ne mjeker,apo heqja qorapen e prekja kembet duke e gudulis.Mos i ofro formul po vetem gji,mundohu sa me shpesh,nderkoh per vete pi me shum uj,lengje,dhe ushqehu shendetshem
Arieta D (3 muaj më parë)
Fute ne gji, mos ja nxjerr me pompe. Mos e le ma gjate se 4 ore me fjet.

/komuniteti

/anketa

A mund të rris babai fëmiun i vetëm?