Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

urgjente per motren
mirmrama Nena si jukom.dashta meju pyt motra eshte shtatzan para dy jave ishte ne kont. ipat 5 jav mire itha dhe ja degjun rrahjet e zemres sot ke prap itha spo shihet kjart dhe as rrahje as kurgjo hajde.mas pes.dite,theksoj qe ne.fillim pak pak te kafta po junalen,kapas dhe nje abort e tash jembo merak,akeni pas dikush ksi rasti... ju prsh ntm
Sumeja .... (3 muaj më parë)
Dina Asani (3 muaj më parë)
Sumeja mvjen kew per motren ishalla i thot mir.. Un njaven e 5 isha kontroll veq na konfirmoj shtatzanin e njaven e 7 ja degjova zemren krejt mir isha kurse njaven e 9 pata shum pak kafe e kur shkova mtha se ja ndal rahjet e zemres e sish zhvillu bebja cka tbejsh Zoti si eka shkru inshalla motres si ndodh gje tprsh
Tesa M (3 muaj më parë)
Sumeja mu mka ndodh kshtu kur kam abortu, ne javen e 6 jane degju rrahjet e zemres pastaj kam pas te kafta pak edhe kam mar terapi e mas 1jave kur jam shku nkontroll ju ka ndal zhvillimi e o dasht me abortu, po niher me hek marakun jam shku edhe te ni mjek tjeter me kqyr mos ka gabu mjeku po skish pas gabu, ishalla ka gabu mjeku i motres e eshte gjithcka ne rregull
Blerta <3 (3 muaj më parë)
sumeja edhe une kam pas 2 aborte u nal zhvillimi i bebes,ne abortin e 2 kam pas te kafta qeshtu tani pas disa dite mu lshu gjakderdhja,le te kontrollet edhe tjeter kun.
Bebi Bebushi (3 muaj më parë)
Sumeja un kur i kam pas 7 jav naten kam Pas gjakderdhje dhe dr me ka than me shku ne spital aty nje mjek tha nuk ka bebe dmth ka ra a sdi qka dojke me than sot e kam vajzen 5 vjeqe shyqyr qe se kam ndegju at mjek
Sarasara A (3 muaj më parë)
Le ta ndrron mjekun se ka mundesi se aparati i mjeku nuk e qet edhe krejt kjart..Kam degju raste te njejta por kur e ka ndrru mjekun e ka kuptu..Uroj qe te jete shtatzann
Bebi Noar (3 muaj më parë)
Pershendetje sumeja, sipas meje ne javen e 5 nuk mundesh me ja ndegju te rrahurat e zemres, prit dhe nje jav dhe ke te shkon motra prap ne kontrroll, sepse ka mundsi qe ska mujt me vrejt mir, mu ne fillim eko sma qitke shtatzanin deri sa i ban 6 jav, uroj te mos ndodh asgje e keq, e ishalla i shkon mir defi ne fund
Umaraa 97 (3 muaj më parë)
sumeja më vjen shum keq për motrën tënde un kam pas rast në shtatzanin e parë 9 jav kur isha në kontrroll gjithçka ishte në rregull kurse kur shkova me 11 jav shtatzania ishte ndërpre nuk h zhvillu bebi edhe nuk.kishte rrahje zemre e mu dasht me abortu , po shpresoj që tjet gabim tek.motra jote..

/komuniteti

/anketa

A mund të rris babai fëmiun i vetëm?