Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Pershendetje nena
Jam 22 vjec esht hera e par qe tentojm te bejm femije , me daten 9 tentuam dhe me dat 11 me erdhen periodat nuk i prisja te me vinin tani , bera nje test dhe doli negativ ndoshta se urina ka qen pak me gjak dhe nuk esht ber ne mgjes apo ska lidhje , ju lutem kush ka nje pergjigje per kte????
Ledina (2 vite më parë)
Arieta D (2 vite më parë)
Ledina, nese e ke ciklin 28 dite sa zgjat cikli zakonisht, e qe numerohet nga dita sot, deri me daten kir te vijne menstruacionet muajin tjeter qe i bie afersisht rreth dates 8, 9 korrik, ti ovulimin duhet ta kesh perafersisht rreth dates 24 deri 29 qershor, keto jane ditet me pjellore per ty kete muaj. Dtth duhet te provosh cdo te dyten dite, pra nje po nje jo, sepse edhe sperma eshte me kualitative keshtu, sesa kur leshohet cdo nate. E dashur Ledina, dy dite para ciklit eshte gati e pamundur te ngelesh shtatzene, andaj testi ka trgu drejt dhe nuk ka asnje dyshim qe ti je shtatzene. Madje, ne kushte normale kur cifti eshte i shendetshem ne aspektin riprodhues, mund te duhet deri ne nje vit te mbetesh shtatzene, dmth eshte normale nje vit te provosh dhe te mos mbetesh, por sdo te thot qe ti sdo te ngelesh brenda muajit te pare, te dyte apo te trete qe provon. Suksese.
Bebi Noar (2 vite më parë)
Pershendetje ledina, nuk asht bash qashtu qysh po menon qe niher mos mu rujt ki me mbet shtatzan, ti edhe ashtu e paske pas kohen e menstracioneve, kur ti krysh tash kto fillo me ndjek ovulimin edhe qysh tka than dorina, munesh ne google me hy me shkru klkulatori i ovulimit i jep te dhenat edhe te tregon kur e ki. Suksese
Dorina Tina (2 vite më parë)
Pershendetje ledina pasi qe e ki pas ciklin nuk ke mbet shtatzan ket muj mos u deshpero se vetem fillimi osht , duhesh me percjell kohen e ovulimit nese ciklin e ki te rregullt ateher zakonisht 12/14 dit te ciklit ndodh ovulimi ateher qato dit provo mardhenie nje dit po nje dit jo ( dmth qdo dy dit ) dhe qendro shtrir pas mardhenies , ishalla mbet se shpejti

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?