Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Bebi nen pesh
Pershendetje! Jam shtatzan ne javen e 32+3 .. pesha e bebit ishte 1.800 dhe doktorri me tha se ishte nen pesh.. a keni pasur rast te till dhe a ka marr bebi pesh gjat javeve te fundit?
Jonaa13 (3 muaj më parë)
Flutra B (3 muaj më parë)
Nina Aa ski qa friksohesh un kom lind javen e 41 me stimulim po besoo shum shpejt ekom lind e jam qudit thojshaaa qesi dhimt kokan a i kom prit shum tmdhaja po tdurushme ishin nuk besoj qe jan mat mdhaja edhe pse lveq niher kom lind , ha sa ma shum hurme edhe pi vaj ulliri ose naper sallata qite ka ni lug tgjelles ishalla zoti tnimon.
Nina Aa (3 muaj më parë)
Jona edhe une si ti jam ne javen e 39 tash dhe bebi i vogel po jo diqka extrem, ne tjetren jave kismet duhet me lind me stimulim , boll po frikesohna se kom ndegju qe jon dhimbjet ma tmdhaja me stimulim. Veq dert tu mbajt ton shtatzanin po mbasi bebi po zhvillohet mire ska ndonje problem.
Blerina ... (3 muaj më parë)
Edhe une e kam pas bebin kaq ne kete javen linda ne javen e 40 pesha 3330 kg . Nuk jane matjet e sakta . Nje te afermes i kane thene qe 3 kg e diqka r ke beben edhe barkun nuk e ka pas shume te madh. E ka lind beben 5 kg . Mos u be merak shijoi keto dite te shtatzanis
Dita @@ (3 muaj më parë)
Jona asnjeher si bejn matjet e sakta une e kam lind djalin javen e 34 dhe e pyeta mjekun sa kg mund te ket kursum e mati goja tha per afersisht 1 kg e 700 gram jo djali me lindi 2 kg e 200 gram
Bebi Noar (3 muaj më parë)
Jona hiq mos ta nin shijoj kto javt e fundit, se kaniher mjekt veq po na bojn mu tranu, nganjher asht mir hiq mos mi ngu hahah, si t hysh javen e 36 bebi merr shum shpejt pesh edhe tmadhe, ki me lind qysh osht mas miri mos ta nin
Dessarta K (3 muaj më parë)
Joana jo cdo her dalin te salta pesha e Benita ne bark ..ti ke koh te marr bebi pesh sepse javet e fundit bebi rritet shum me shpejt se cdo here shtatzani te mbare
Sarasara A (3 muaj më parë)
Jonaa13 mos u bej merak se une ne javen e 32 e kom pas 1900 edhe mjeku mtha shum mir eshte e kur isha ne kontroll ne javen e 34 beba ishte 2100..Shtatzani te mbar
Jonaa13 (3 muaj më parë)
Laura faleminderit shum per fjalet .. por kam ngel ne merak pasi doktorri me tha se n kete jav bebi duhet te ishte nga 2kg dhe lart gjithashtu me tha se duhet te shkoj perseri pas 2jave dhe te shikoj ecurin e peshes se bebit dhe nese bebi nuk shton sic duhet duhet te dal para kohe
Bebi Noar (3 muaj më parë)
Pershendetje jona, asnjher ekot nuk tregojn sakt peshen e bebit, hyra ne google dhe e shikova per javet qe je sa duhet me qen bebi, e ke fiks siq duhet ne javen e 32 me qen pesha bebes 1800, hiq mendjen prej aty e knaqu me shtatzanin se nuk tkan mbet edhe shum, ishalla e qon mir deri ne fund e me bebe te shendetshme, siq thojn edhe nje fjal me mir me rrit ne fush se ne gush, kshtu qe ma mir merr pesh pasi te lind bebi,

/komuniteti

/anketa

Si e keni festuar apo si planifikoni të festoni ditëlindjet e fëmijëve?