Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Shpresoj te me ndihmoni
Pershendetje nena! Un kam 6 muaj qe tentoj per shtatzanin e dyte mirepo akoma asgje, cilkin e kam pas te rregullt deri para dy muajve ka fillu me mu vonu nga 1 jav e tash me 30 qershor ka pas mem ardh cilki e akoma nuk merdh. Sot e bana ni test por doli negativ, qfar mundet me kan nese keni keso pervoja ju lutem me ndihmoni?
Ervina Morina (3 muaj më parë)
Ervina Morina (3 muaj më parë)
Lela Mia me erdhi cilki pas 2 jave vones, pra nuk jam shtatzan. Kam lene nje termin te doktori por deri ne shtator nuk ka termin te lire ktu ne gjermani e duhet te pres deri atehere. Sidoqofe faleminderit shume prej te gjitha nenave
Lela Mia (3 muaj më parë)
ervina ndonje te re?
Laurel H (3 muaj më parë)
e kam pas agro 5 6 muaj se mhupi vet gjini ..jo nuk me qesin qumsht kam be dhe kontrolla te mjeku analiz gjaku si dhe ultrazo vaginal mka than gjithqka ne rregull.. po se di ndoshta deshira e madhe stressi e met nonstop aty ...
Sumeja ^-^ (3 muaj më parë)
A mos e ke pase femijen ne gji ? Mos ke problem me prolaktinen , kom ndegju plot raste kshtu deri u stabilizu mas gjidhenies . Shiko gjinjet mos po te qesin pak leng
Laurel H (3 muaj më parë)
une qe 1 vit e ma shume jam ti tentu per shtatzani te dyte ...para 1 muaje kreva kontrollat tgjitha sepse 4 muaj te fundit kisha ashtu qrregullime e mes ciklit nga 2 3 dite njolla ...po tgjitha me dolen mire ...sipas mjekut kjo ndodh me qe jam tu tentu per shtatzani dhe trupi provon me pranu ngjisjen ...per at edhe ndodhin kto qrregullime ...
Ina Ina (3 muaj më parë)
Ervina uroj qe shume shpejt te gezoj Zoti me nje bebe tjeter, shko bone nje kontroll se eshte mire parase me mbet mos ke ndonje infeksion apo dicka!
S. Be (3 muaj më parë)
Ervina edhe mua para se me mbet shtatezane dy muaj rresht para se me mbet me jane vonuar 3-4 dite, e kom ndegju se para se me mbet shtatezane mundesh me pas vonesa. Uroj qe edhe ti te mbesesh sa me shpejte vetem largo stresin.
Lela Mia (3 muaj më parë)
Normalisht vonesat jane dhe per shkak te stresit. ose ndonje crregullim hormonal. nuk besoj te jete shqetesuese. e ke ngaqe i mendon sepse po tenton per bebe.

/komuniteti

/anketa

Si e keni festuar apo si planifikoni të festoni ditëlindjet e fëmijëve?