Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Sa është e vertete
Përshëndetje te dashura nëna dhe motra. Desha të pyes sa është e vërtetë se nëse lëvizjet e bebes i ndien posht barkut është vajzë? Un jam në javën 19 dhe mjekja dyshon për vajzë dhe un lëvizjet i ndjej her shum posht barkut edhe her në anën e djathtë lart posht brinjë. Ju flm nëse mundeni te me përgjigjeni. Uroj një ditë të mbare për të gjithe
Nadine Aliaj (4 muaj më parë)
Nadine Aliaj (4 muaj më parë)
Ju flm të gjithave që ndatë kohë më u përgjigj. Shpresoj veç të kem fëmijë të hajrit dhe të shëndetshëm edhe pse shumë jam kurioze të dij se çka do të jetë fëmija im e dytë. Gjithë te mirat
Arta A A (4 muaj më parë)
Ska lidhje gjinia me levizje, e nese ne javen e19 dyshon qe eshte vajze, atëherë 99% vjaze qenka sepse beba ate kohë është e madhe
Sil Vi (4 muaj më parë)
Un cunin e kam ndje ne amen e djatht posht barkut
Egzona Jm (4 muaj më parë)
Ska lidhje gjinija me levizje..une dy vajza i kom, njana ka leviz ne te majte tjetra ne te djathte..vec fjale te kota
Mami Vajzave (4 muaj më parë)
Habitem shumë me këto teori me thënë të drejtën e sidomos në shekullin ku jetojmë! Lëvizjet e para ndihen poshtë sepse edhe uterusi është poshtë. Sa më shumë javë kalon aq më shumë ngrihet dhe zmadhohet uterusi duke bërë kështu që lëvizjet të ndihen çdoherë e më lart. Dhe nuk ka kurrfarë lidhje me gjininë e bebes! Gjithë të mirat :)
(4 muaj më parë)
5tash qe po ju lexoj, une ne dy djemt ne anen e majt poshtr i kam ndi levizjet.
Nina Elshani (4 muaj më parë)
Nadine une levizjet me qik i kom pas anen e djatht posht qdo nat njejtin orar ka leviz prej 18jave deri sa u rrit pak normal
Elsa >>>> (4 muaj më parë)
Un i kam ndjere levizjet shume poshte por djale e kam keshtu qe nuk ka lidhje fare.
Jusra H (4 muaj më parë)
Un i kom ndje levizjet gjithmon posht kthizes djal e kom tasht jom javen e 26 e pi ndjej pak ma nalt se kthiza
Nadine Aliaj (4 muaj më parë)
E dashur Arieta jo kjo gjinekologia ime vonon shumë deri sa të tregon gjininë e bebes edhe në vajzën me pat treguar në javën 22.
(4 muaj më parë)
19 jave ende se ka pa cka eshte a? Teorite e levizjeve nuk i di, vec di qe mjekja ime me 11 jave ka dyshu per djale, me 13 ma ka konfirmu.

/komuniteti

/anketa

Nëse do të mund të zgjedhni mënyrën si do të lindni, cila do të ishte?