Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Reth aspirinave per qarkullim tgjakuut
Prsh nena si jeni.. Sic e dini un kom pas 2 aborte tfundit para 2 muajve nfund moren edhe matrial me a prej cka vjen po mir um dulen analizat ama ket sjtatzani mora inekcione shkaku trashjes gjakut po prap abortova niher nuk mendoj per shtatzani pa i bo 6 muj po kisha dasht me mar mashum info reth aspirinit nese keni pas gjendjen e njejt a ekeni erdor prej maheret a kur keni mbet sjtatzan kom ndegju qe disa gra kan perdor gjith shtatzsnin e elan cu deri fund normal reth tpwr Zoti si eka shkru po prap njeri don me dit sa ma shum
Dina Asani (6 muaj më parë)
Erijona Berisha (5 muaj më parë)
75mg
Dina Asani (5 muaj më parë)
Erijona mfal se tash ekam pa qe pahe shenu sa mg ike perdor aspirinat?
Erijona Berisha (5 muaj më parë)
Dina un kam pas 2 aborte apo lindje se ne javen e 32 dhe 26 tash kam vajzen 2 vjet qe kam perdor aspirinin gjat shtatzanis dhe tash jam shtatzan 34 jav tash ne ket.jav e nderprej aspirinin
Dina Asani (5 muaj më parë)
Jona edhe un fillova perdit me ipi po ilash 3 dit ka 1 tablet ta pi mu duk shum perdit mu shtatzani mtrashet gjaku e abortova 2 her po duhet prap me bo analiza me pa si osht flm
♥ Jona ♥ (5 muaj më parë)
Nje e aferme e imja ka mbete pa vetdije disa dite, kur ja bonen analizat gjaku ka fillu me ju bo si uje se ajo pa rekomandimin e mjekut tu u pi 2 aspirina ne dite...
Dina Asani (6 muaj më parë)
Jona flm shum edhe un mendova mos osht shum perdit po ma e mira me i perserit snslizat prap
♥ Jona ♥ (6 muaj më parë)
Varet nga organizmi Dina, une kom pas shtatzani me regjim shtrati e me tha dr. me mar fraxiparine per hollim gjakut po une menjehere kisha sekrecione te kuqe.. edhe i nderpreva, edhe asprinin e kom mar 1 here ne jave se me perdore cdo dite eshte i demshem..
Dina Asani (6 muaj më parë)
Inara sa mg i perdor ti... Esra edhe mu shtatzanin e fundit mdha edhe inekcione edhe aspirin po veq von ma abortova tash niher smnedoj per shtatzani pa ibo nja 6 muj ama aspirin ende perdori 100 mg e perdit mu duk mos ossht shum ishalla ju shkon mir juve deri fund
Esra Esra (6 muaj më parë)
Dina un jam rasti yt i njejt 2 aborte i kam pas tani jam shtatzan 13 jav dhe prej fillimit te shtatzanis mjeku im mka shkru aspirin protect 100 dhe deri ktu mir jam per ma tutje Zoti e di suksese ty
Inara Ibra (6 muaj më parë)
Une e kam pas nje abort, mbas abortit kam filli menjehere me perdor aspirin 1x1 ne dite 4 muaj deri sa kam mbet shtatzane tash jam ne javen e 11 dhe ende jam duke i perdor, dy gjinekologe me kan then keshtu e kam marr mendimin e te dyjave qe me fillu me heret me aspirin.
Dina Asani (6 muaj më parë)
Ina flm shum po para 6 muajve nuk ekom mendjen niher se boll kew aborti valla po krejt analizat ikam bo e ma valla po pritoj edhe mjek me shku se ket rendin e fundit nenstop naper mjek u bezdisa mendova mos nashta ka pas dikush tnjejte situat si un flm edhe niher
Ina Ina (6 muaj më parë)
Dina me vjen keq per rastin tende, me mire me prit 6 muaj pastaj ne ener te Zotit fillon prap, nuk po di per aspirin cka me te then por per mendim tim shko edhe tek nje mjek tjeter merri te gjitha analizat tregoja rastin e te keshillon cka me bo, se asnjera se kemi organizmin njejt e me mire mendimin e nje specialisti. Uroj me te mirat per ty!

/komuniteti

/anketa

A keni udhëtuar në tremujorin e tretë?