Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Po cmendem urgjent
Testi pozitiv ,bera eko asgje nuk u pa,doktori tha nuk ka arrit akoma ne miter,do presim ju ka ndodh ju pas testit te beni eko e mos shikoni asgje?? Asnje shenje.Periodat i kam pasur 28 korrik te fundit deri dt 1 gusht,ju lutem me thoni se po cmendem
Ejonaa (6 muaj më parë)
L T (6 muaj më parë)
Une kur e kam vertetuar shtatzanin kam qene 4 jave. Kur bera eho nga vagina u pa veq ne pik e zeze dhe mjeku me la termin pas 3 javesh dhe kur shkova ateher isha afer 8 javesh dhe ateher u verejt embrioni dhe zemra. Mos u merzit se keshtu eshte procesi te dikush me heret te dikush me vone. Nuk e di qfar eho ke bere por ra sygjeroj nga vagina.
ejonaa (6 muaj më parë)
Nena te dashura,bera analizen e gjakut me doli pozitive 588.85 mIU/ml me tha qe ke ngel vone diten e ovulimit,do pres dhe disa dite per eko ndoshta nga fundi muajit,ju flm per prgj e juaja
Julia Julia (6 muaj më parë)
sipas kalkulatorit i bie te jeesh afersisht me javen e 6 por do kesh ngelur von e dashur ndaj nk dukwt gje edhe mua keahtu mw ka ndodh ..nqs nk ke dhimbje prit dhe 1 jav dhe shko prap per kontroll por per mendimin tim mos e merr me stres dhe ndiq udhesimet e mjekut rendesi ka qe te mos kesh shqetesime e dashur.. te uroj shtatzani te mbare :)
ejonaa (6 muaj më parë)
Edhe sa duhet te pres aman ,sedi kur shkon ne miter veza sa javeshe duket ne eko qe eshte vendosur aty?
Arbe 94 (6 muaj më parë)
Ndoshta shum heret hala eshte.. Prit edhe pak.
Liza Krasniqi (6 muaj më parë)
E dashur Ejona, mos u bej merak ,mua me ka ndodh, testi pozitiv ne echo nuk shihej asgje, por mbas 10 ditesh shko prap ne kontroll sepse ngjizja mund te ket ndodhur me vone.
Beba ime (6 muaj më parë)
Pa merak te un njejt ka qene

/komuniteti

/anketa

A keni udhëtuar në tremujorin e tretë?