Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Sherbela
Sherbela
Pershendetje Nena jam e re ne ket faqe.Qe 1 vit e gjys tentoj per shtatzani por pa sukses kam vezore policistike dhe cikel te crregullt. Kam degjuar qe qaji i sherbeles ndihmon ne mbetjen shtatzan a keni provuar dikush me ket qaj dhe a keni pasur sukses dhe si e keni perdor?
Dafine Morina (4 muaj më parë)
Dafine Morina (4 muaj më parë)
Te pranova dorina kur te kesh koh me shkruaj
Dorina Tina (4 muaj më parë)
Dafine ta dergova ftesen pranom e bisedojm privat
Dafine Morina (4 muaj më parë)
Ishalla ki fat e mbet sa me shpejt shtatzane. A perdor terapi rregullisht per cikel dhe qka perdor une kam munges cikli 3-4 muaj por nuk perdori asgje
Dorina Tina (4 muaj më parë)
Un jam ne pritje te ciklit tash por ishalla sme vjen e kam mbet edhe pse shpresa spo kam, para dy jave e kam pas ovulimin kontrollat i kam ba kan punu , un jetoj jasht ks besoj qe mjeku ende punon kur me vjen cikli i thiri me i pyt se qe ni vjet jam me kontrolla rregullisht me terapi stimuluse
Dafine Morina (4 muaj më parë)
A je duke perdor ti ende terapi se tani nuk punojn askund.Faleminderit ishalla edhe ti sa me shpejt gesohesh me shtatzani.
Dorina Tina (4 muaj më parë)
Acid folik mundesh un e perdori qe sa vjet se kam mendu qe po mbes e eshte i mir , me lajmero ishalla se shpejti gzohesh me shtatzani
Dafine Morina (4 muaj më parë)
Faleminderit per komentet Dorina sa te perfundoj kjo gjendje do te filloj kontrollat dhe te pyes per prolaktinen a me jep ndonje terapi. Tash per momentin sjam duke perdor asgje as acid folik as inositol.
Dorina Tina (4 muaj më parë)
Eshte dasht valla ose me perserit prap pas ni kohe un skam problem me prolaktin po kam lexu ktu qe shum kan perdor terapi se te pengon ajo per me mbet shtatzan
Dafine Morina (4 muaj më parë)
Nashta u dasht po mjekja sem ka qit asgje me perdor jam ne hall edhe per gjinekologe un i bej kontrollat te Drita Kabashi dhe nuk e di a esht e mir per rastin tim.
Dorina Tina (4 muaj më parë)
Duhesh me fillu me stimulues pasi qe natyral nuk ki mbet, tash problem se smundesh puna e ksaj gjendje duhet rregullisht kontrolla kur fillon me stimulim , per prolaktin un e di qe duhet me perdor tableta se edhe ajo te pengon me mbet edhe duhesh me perserit me dit a tu ka ul vlera
Dafine Morina (4 muaj më parë)
Pershendetje A R, jo nuk kam perdor asgje vetem 2 paketime te inositol nga 2 her ne dit e kam pir dhe mjekja me ka rekomanduar ose me kontraceptiv te filloj 2 muaj ose me stimulim por un vendosa me stimulim pasi qe me tha se vezoret policistike nuk sherohen por un isha ne disa pushime dhe nuk munda te filloj me terapi tani dua te shkoj por nuk punon privat.
A... R... (4 muaj më parë)
Dafina, sherbela duhet me u perdor vetem gjate ciklit, por ti qe paske problem me hormone a ki marr terapi per prolaktin se ajo ndikon mos me mbet shtatzan, shpresoj te mbet sa ma shpejt.
Dafine Morina (4 muaj më parë)
Mjekja ime me ka then te filloj me kontraceptiv ose me stimulim por ne at koh nuk munda stmulimin e me dha si terapi inositol dhe acid folik por u be koh e gjat dhe i kam nderpre per momentin sjam duke pir asgje deri sa tshkoj ne kontroll.
Dafine Morina (4 muaj më parë)
Pershendetje Dorina, analiza kam ber pata 8 muajve prolaktina mka dal shum e lart, hormoni lutenizues mbi maksimumin, Tsh- tireotropin e lart, progrestesroni e lart te tjerat me mir, kurse analiza tjera skam ber. Tani dua te filloj me stimulimin por tani nuk punojn kam provuar deri tash ne menyr natyrale por pa sukses.
Dorina Tina (4 muaj më parë)
PerShendetje Dafine edhe un jam me vezore policistike dhe kam cikel te qregullt po e percjelli ovulimin te mjeku kam perdor stimulues dhe dy her e provova Inseminimin por pa sukses , un kam perdor nje lloj qaji tjeter. Qaj i gjetheve te mjedres mduket kshtu perkthehet shqip se kam perdor aq me rregull po mu sme ka ndihmu , ti fillo perdore ishalla ki sukses po analizat tjera ti e burri a e i ki ne rregull ( kanalet , hormonet , spermogrami ? )

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?