Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

E bera ekon morfologjike
Prsh nena.Bera ekon morfologjike ne javen e 23.Bebi peshonte 466 grame.Doktoresha tha qe eshte peshe normale por nga ekseperienca juaj sa mund te levize saktesia e matjes?Dhe fytyren nuk ia pash dot pasi kishte vendosur te dyja duart perpara.Cdo gje tjeter ishte ne rregull shyqyr zotit.Uroj te jeni mire dhe flm nese pergjigjeni
Xhu Xh (1 javë më parë)
Lumturi Kr1718 (1 javë më parë)
Xhu xh atehere pse dyshon, normale eshte qe duhet pranuat ate qe ta jap i madhi all ah, ama mendi im eshte se nese dim qe diqka nuk eshte ne rregull eshte me leht pregaditesh, e nese nuk e dim na vjen edhe me rend edhe nuk jemi pregaditur psiqikisht. Une jam pro testeve elementare. Jo gjithqka qe deshirojne mjeket po ato elementaret.
Xhu Xh (1 javë më parë)
Jo lumturi,nuk pranova te bej asnje test te ketij lloji.E dua bebin tim ashtu si do te ma fale all-ahu.Me teper me shqetesonte pjesa e organeve por shyqyr i kishte ne rregull,per gjera te tjera i mbeshtetem all-ahut.Si te jete shkruar prej tij.Ju faleminderit per pergjigjet.
Lumturi Kr1718 (1 javë më parë)
Xhu xh a i ke be testet gjate javes 12-13 per down syndrom se edhe aty te del. Madej edhe eko kur bon ate jave e mat te qafa e shikon edhe tek hunda. Eko morfologjike behet me shume per organe per te gjitha organet. Se pjes te tjera shihen edhe me heret.
Xhu Xh (1 javë më parë)
E pame pak por 3d nuk dukej mir.Nuk me tha gje pasi e di qe nuk esht se me shqeteson kjo pjesa e sindromit down mbase.
Suela ♥ (1 javë më parë)
Po nuk te tha qe te shkosh prap kontrroll per fytyren meqe sja ka pare dot? Mua me djalin 3 here me ka kthyer dhe pa pagese sespse sishte bere eko e plote per nje pjese te fytyres dhe krahun qe nuk ja shikonte dot. Nese se ka pare dot thuaji kerkoi te ta bej tamam ekon se tek fytyra duhet te kontrrolle disa gjera. Hunden gojen buzet ballin.
Soleila Elaaa (1 javë më parë)
Jo ska gje..mund te shkarkosh programin pregnancy ne telefon dhe e ke aty sa duhet te jete per cdo jave...pastaj ekot sjan aq te sakta me peshat kam degju..ti ushqehu miree edhe mos e ver shum merak...
Xhu Xh (1 javë më parë)
E kam icik fiksim kte punen e peshes se djalin e pare e kam lindur 2300g.Te falenderoj per pergjigjen e dashur
Soleila Elaaa (1 javë më parë)
Mir esht me peshen..diku tek 500 gram esht norma per javen e 23..

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?