Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Pas abortit
Pershendetje nena , kam pas nje abort para 1 jave per shkak te moszhvillimit te bebit u dasht me u pastru , isha shtatzane 10 javeshe , pas sa jave mund te filloj mardheniet intime tash nuk kam me gjakderdhje dhe kur mendoni qe eshte koha me fillu nje shtatzani tjeter, mjeku me tha qe pas 2-3 muajve por dua te di edhe pervojat e juaja?
Ela Gashi (1 javë më parë)
Ela Gashi (6 ditë më parë)
Ardiana shkaku i abortit eshte per shkaqe natyrale , mheku tha qe nuk ka arsyje specifike por ashtu ka dasht A- llahu , faleminderit shume per komentet nana e urime festen e bajramit paqit shendet e cdo te mire
Jona Jona (7 ditë më parë)
Ela mua dr.me ka pas thene pas dy javesh nese nuk ke gjakderdhje por te mbrojtur,por und kam prite ciklin e pare dhe si cdo here cikli me ka ardh ne rregull.per shtatzeni kur e kam pyet me ka pas then menjehere mundesh pasi une abortin e kam pas ba me tableta,kurse me kyretazh ish rregull Minimum 3 muaj,po te them kshillen qe me ka dhen mjeku im,por nie gje duhet te kesh parasysh asnje trup nuk eshte njejte,dikush rikuperohet me shpejt si fizikisht si nga ana psicike,e dikujt ndoshta i duhet kohe me shume..vepro ashtu si ndjehesh ti,,,te gezofte zoti shpejt e urime festa e bajramit!
Ornela Nela (1 javë më parë)
Ela nese s ke me gjakderdhje mundesh me pas mardhenie...mesa di un mir esht me prit deri 2-3 muaj por me te then te drejten un kur kisha abort sapo jam pastru nga aborti fill pas nje muaji kam mbet perseri dhe e kam kalu shum mir shtatzanine deri ne fund pa asnje problem.
Brik’ena S (1 javë më parë)
Nermal nese ski gjakderdhje dhe je nrregull mundesh me pas mardhenie mirpo te mbrojtur sepse per shtz tjeter te kalojn nja 3 muaj.. un mardhanie pse abortit skam pas 6 jave sepse sisha edhe e pastert nji dit ashtu nji kshtu deri jam pastru miir . Pastaj per shyztazni tjeter kam fillu me tentu pas 6 muaj. Me vjen shum keq per abortin mos u sproovoft kurr asnje gruaa se ma rend ska
Dashurie221 (1 javë më parë)
Ela e dashur se pari mos u shtreso aspak kshu ka qen te ndodh edhe un pata abort per mardhenje intime me than se eshte njejt sikur ke lindur pas 6 jave ndersa per femij sa me shum muaj ta shtysh me mire per ty te sherohesh fizikisht dhe psiqikisht shpresoj se nuk do te mdodhi me kurr i njejti rast
Ardiana Ukaj (1 javë më parë)
Ela a te tregun pse nuk u zhvillu femija? Kur ta nijsh veten gati mundesh me fillu me mardhenie, e per femij 3deri 6 muaj duhet me kalu

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?