Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

?
Përshëndetje nëna, a keni pas ndonjëra prej jush dhimbje në vagin gjat lëvizjes (ecjes), a i keni tregu dr çka ju ka thonë? Une po kom si siklet nvagin (mfalni shprehje) si me mu nda ashti mduket, bebin e ndij ma lart nuk e ndij shum posht si para ni kohe. Vetëm deshta të di se a ju ka ndodh juve edhe mjeku çka ju ka thonë nkët rast jam 27+4 shtatzan ((sipas ditës së parë të periodave të fundit)). A është për mu shqetsu, theksoj që dhimbje barku nuk kam vetëm shpine nganjëher.
F & F Sh & S ... (2 javë më parë)
F & F Sh & S ... (1 javë më parë)
Bash wall - llah. Deri po i qesim ndrit 100 gajle 100 derte. Ma mir mos me dit kurgjo, si ktyne her kan pas infeksion e skan pas hajt i kan grah i kan bo ka sdi sa fmi, tash 2, 3 max e qesim e lojm prej kasaveti pff. Mu nona jem thojke jaa ju spo doni me hjek hiq, po menoni me lind pa pas naj problem e pa ankesa hahaha.
A K (1 javë më parë)
Hajr insh se valla shum kasavet e stres dej po lindim me kto infeksione
F & F Sh & S ... (1 javë më parë)
Une kesh mtha me bo analiza, me kqyr a u kthy qaj infeksion që e kom pas klebsiella, për krejt çka e veta normale tha osht me rendsi beba mir tha osht. Hajr in sha All llah
A K (1 javë më parë)
Qasi meclon mi qitke edhe mu ddo 10 dit edhe do tjer gyniel pe kthejken floren normale tvaginale , 7 dit i kom perdor as mu sum ka than me bo analiz amo veq qe i tregojsha qe po kom sekrecione pak ma tshtume e mi qitke , edhe un ne javen e 33 du me shku mi bo strishot mjeku mka than val-lah n36 amo at her pom doket von
F & F Sh & S ... (1 javë më parë)
AK qashtu edhe une spo kom ashtu shuum shum si disa qysh e pershkrujn, as er skan veç i vrej brekt që mu kan ndot, sa mos mu ndi rahat. çka tqitke dr? Se une nshtatzanin ekalume me vajzen mi qitke do meklom jon thir sum ka thon me bo analiza as kurgjo ather veç mi qitke qato i perdorsha tri dit edhe mkalojke e nkta edhe kit dhimt që pe kom qata spo di. Edhe vet tybe edhe nëse sum thot me bo analiza vet ka me shku mi bo strishot ma mir se prej pak po bohet boll.
A K (1 javë më parë)
Edhe un fitore kom pas sekrecione jo per dit amo prej javes 25 i kom pas mat shtume sekrecionet e mi qitke mjeku qirat mi perdor amo jo qe kisha infeksion, po u tutsha mos pom kap naj infekison e tash ne javen e 30+5 mndodh qe kom sekrecione kaj her shum te trasha amo mjeku mka than nese skan er edhe ngjyr mos u tut se tash edhe trupi nis mu pergadit , kysmet ne javen e 33 du me shku mi bo strishot me kqyr a kom infeksion puna qe ne shtatzanin e par kom abortu shkaku i virusit, insh na shkon mir
F & F Sh & S ... (1 javë më parë)
Se di nganjëher po kom sekrecione qata po thom mos prej naj infeksioni, ashtu shum shum pa nal skom ama nganjëher, se nfillim që pata infeksion mos po kthehet, dr. Mka thon deri ka fundi ski pse bon analiza se edhe me pas infeksion antibiotiku kaniher veç e rrit ma shum infeksionin. Edhe me shku te dr garant mthot normale osht, për ta krejt normale osht. E sa stresin pe hajm na kush sna e din. Edhe sjam fry aq shum me pas kët parahati qata. In sha All llah hajr e mir deri në fund tonav.e
Luii (1 javë më parë)
Fitore edhe une kam pas dhimje ne vagin ashti i vagines umdhimke shum nuk ma merr mendja qe esht infeksjon se une sa her kam ba analiza nuk umka dal infeksjon masi umdilshin mir krejt analizat nuk u bahsha marak edhe ti mos u ban marak se nuk sht kurgja por edhe une harrojsha me vet dr per qat dhimt por nuk pata problem dej ne fund
F & F Sh & S ... (1 javë më parë)
Une therrje ashtu jo veç qysh tha L.ida si me u thy kockatt mduket, mos tfilloj mu hap kaq heret se mos vet boll mrapsht mka shku kjo shtatzani, sa u kfilla pak. Une deri me 13 korrik veç po mendoj me shku sot te ni mjeke tjeter sa me hjek merakun. Kshtu edhe bebin e vrej ma nalt e kom, ma heret posht mrrike tash jo, tash veç mdhem ashti si mu thy mdoket, nashta edhe infeksion kom, spo di...! Hajr in sha All llah i qojm mir deri ne fund kto shtatzani. Eshnat det zgjenohen nasht veç ma mir veç mos tfilloj mu hap prej tash, para ni kohe edhe tash nganjëher me ndodh (mfalni shprehje) m liron gazra vagina se di pse smuna me ndal vet mvjen.
Lule Hasani (1 javë më parë)
Fitore une dhimbje po kam ner brinj ne te dy anet barkut po mendoj nganjeher qe po don memu qkoq lkura qaq shum qepom dhem e ne vagin therje po kam valla nganjeher e bebin une hala posht pe ndij sdi a osht normal ajo amo edhe kjo gjendje me kit virus na murr ne qaf katastrof edhe terminet shum rrall ponaj bajn katastrof sdi qysh du me shty une dej met 15sekam terminin veq ishalla lindim mir e femit shendosh valla
Ema Ema2 (1 javë më parë)
Te njejten dhimbje kam ne vagin ka fillu qyshtu diqka para 1 muje e kam pyte mjekun me ka than esht normal se fillon eshtrat e vagines mu zgjeru mu pregadit per lindje ishalla Jon normale perime e e qojm shtatzanit deri ne javen e 37 bilem na lindin shendosh e mir
L.ida ... (2 javë më parë)
Mu me dhembin kockat ne vagine kur rri shum ne kembe psh..
Lejla Abazi (2 javë më parë)
Jan kejt normale fitore pasi bebi ban presion nvagin asgja per tu shqetsuar un kam pyet mjeken njavet si ti kur kam qen tani jam 34 jav kam siklet te lukthi dhe dhimbje brinjesh pasi bebi tu u rit shkon nalt tash t uroj shtatzani t mbar deri nfund dhe bebus t shendetshem
A K (2 javë më parë)
Fitore edhe vet qashtu kur qendroj gjat ne kemb ose kur lodhem ndjej therje ne vagin 1 2 sekonda po shum therje e keqe jam 30+4 prej javes se 27 kom pas ngapak therje tash kom ma shum ndoshta qe trupi shkon tu pergadit per lindje , insh zooti na ndihmon e kemi lindje te mbar
Aaa E (2 javë më parë)
Prsh fitore une kom pas ashtu dhimbje vagin amo per qudi kur shkojsha kontroll gjeth harrojsha me pyt dr kisha dhimt shume

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?