Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Kush nga ju pat sukses
Te nderuara nena,kush nga ju ka pasur sukses me inseminim?
Per te saten here?
Per cfar arsyeje keni bere inseminim?!
Pas sa vitesh keni ngele shtatzene me inseminim?!
A duhet qe te perdori dicka extra jasht terapis qe me ka pershkru doktoresha per te pasur sa me shume sukses?!
Pres javen tjeter qe ta beje inseminimin!
Resekt!
liridonab (2 javë më parë)
Dona + (1 javë më parë)
Liridona une ashtu e bej sipas udhezimeve te mjekut .Infeksione nuk kam , mitra eshte shume mire , perdori tableta letrazol cdo muj edhe cdo here me behen nga dy qeliza por nuk e di pse .tash kam fillu me u lodh cdo muj e njejta procedure pa sukses.Ishalla kemi sukses
Liridonab (1 javë më parë)
Dona+,une po quitem se si te ka thene mjeku me i hap kanalet cdo muaj,une jo para 2 vitesh i kam hap ne prishtine te dr.Memli dhe te asnje mjek me sme ka thene me.i hap kanalet,madje as ne sistina kur i kam ndjek kontrollat sme kan then qe duhesh me e hap prap kanalin,kujdes cfar ben te dr burimi,sepse ka mundesi qe eshte vetem zhvatje parash sepse nese kanalet hapen 1 here nuk ma merr mendja qe mbyllen vetwm nese vuan nga infeksionet w nje pas njeshme,une te Memli Morina kur i kam hap mka kushtu mduket 120 euro nese nuk gaboj. A ke problem me vezore a po te rriten mjaft? Sepse une me vezore skam.pas problem asnje here por vetem.me kanale,tash nese nuk mbes shtayzane pas 3 inseminimeve dua ta bej laparaskopine qe ti kontrolloj nga brenda mitren dhe kanalwt.
Dona + (1 javë më parë)
Liridona meqe qenke te dr aida desha te pyes hapjen e kanaleve a e ben cdo muj a e ke bo veq nje here? Edhe ket muj a ke me ba edhe sa kushton te dr aida?Se un te dr burimi e bej cdo muj qe 1 vit radhazi , kanalet me hapen dyt cdo muj po shtatzania spo ndodh .Probleme tjera skam mjeku me thot ki me pas sukses po ende asgje.Falemnderit ty per kohen
Dona + (1 javë më parë)
Liridona un kontrollat i bej te dr burim imeri ai asniher sma ka permend inseminimin po mendova me i than une edhe pse po mendoj me kalu te dr aida se shume po e livdojne .Ia vlen me provu seshte procedure e rende .Shume suksese ty na lajmero per te rejat.
Liridonab (1 javë më parë)
Rabije,M,shume flm per inkuadrimin,e nderuar nje shoqja ime ne muajin e 9 e humbi femijen e saje nga trombofilia dhe ne KS asnje dr nuk ia diti diagnozen kur shkoi ne Sistina ne Shkup,atje ia gjeten se vuan nga trombofilia dhe me medikamente pat rexultat dhe tash e ka femiunttjeter dhe nuk pati aspak komplikime. Ndersa sa per inseminim shume flm per keshillat e tua,do te mundohem te jem e qete tek e fundit cdo gje varet nga i madhi zot dhe asgje nga ne! Respekt!
Rabije. M (1 javë më parë)
Liridona une e bera muajin e kalum me date 11 dhe deshtova. Kam 12 vite tentim. Burri eshte super mire, mua me doli trombofili kam pas 3 aborte dhe me propozoj dr. Pasi edhe tani kam 36 vite dhe per ta pershpejtu me demek mbetjen shtatzane. Deshtova. Nuk e di arsyen te shtunen shkoj prap ne kontroll. Jam duke perdor perseri terapi me Femara- letrozol dye vitaminat concieve woman prodhim gjerman 29€ ( dikund kam gjet 24€ me te njofshem) por nese ke dikend ne Gjermani 5€ ishin. Do e provoj per 3 here dhe 6 muaj me radhe do tentoj edhe terapi do mundohem te jem e kujdesshme ne keshilla te dr. e te shohim qka po ndodh. shpresoj te jem e kujdesshme ne perpikmeri te keshillave e suksesi varet prej Zotit. Zoti te gezofte me heren e pare por pergatite veten psiqikisht edhe pse per momentin jam e brisht personalisht por shpresat nuk do i humb perderisa gjithcka eshte ne rregull. Te uroj ty e te gjithave sukses me pasardhes te shendosh e te hajrit. Perqafime...
Liridonab (1 javë më parë)
Dona+,edhe une te Aida po i ndjek kontrollat,ta shofim sa po kam sukses kesaj radhe pasi qe edhe ajo me tha vezoret i ke te shendosha,kiwha pas qef me dite se a ka pas sukses kjo me emrin Rabije apo si e pat,flm shume per kurajon qe ma dhat,Dorina Tina flm shume
Dorina Tina (1 javë më parë)
Liridona ishalla se shpejti gzohesh me shtatzani se kjo pritje me te vertet eshte shum e veshtir e me stres edhe shpresa po shkon ngadal me koh tu u humb por duhet me qen te forta e me besu qe edhe ne do behemi me femij insha/llah, provoje ishalla ki sukses
Dona + (1 javë më parë)
Liridona te uroj shume suksese , kam degju rast te dr aida kummnova qe pas 17 vitesh ka mbet me inseminim.Tash se fundi ketu e ka ba Rabije ndoshta ajo na tregon a ka pas sukses a jo.Edhe une pres me e bo muajin tjeter kam te njjetin problem si ti
Liridonab (1 javë më parë)
Dorina Tina,une tentoj qe 4 vite per shtatzani,une kam pas problem me kanale,nje kanal e kam te hapur tjetrin e kam te mbyllur ndersa vezoret k kam ne rregull dhe ciklin e kam pas me rregull cdo muaj ne cdo 28 dite,ndersa tash me eshte shty cikli me eshte ber ne cdo 34 dite nuk po e dij arsyejen. Burri eshte ne rregull nuk ka problem me spermen ta shohim tash sa kan pas sukses
Dorina Tina (1 javë më parë)
PerShendetje liridona un e kam bere 3 her inseminimin nuk kam pas sukses e kam bere inseminimin se qe 3 vite e gjys tentoj per shtatzani por spo mbes dhe ma propozoi mjeku me provu se e kam ciklin e qregullt e spo e di as kur e kam ovulimin dhe nje vit e kam percjell ovulimin te mjeku por smbeta e vendosa me provu inseminim , , pas inseminimit mjeku mka jep me perdor tableta utrogestan ( ne menyr vaginale ) pastaj diten e 16 e kam bere analizen e gjakut , acid folik( vitamina ) eshte mir me perdor eshte procedur e leht por shum pak kan pas sukses ishalla ti ki sukses e mbet me heren e par te deshiroj shum fat ———— per qfar arsye e ben ti inseminimin qe sa koh tenton per shtatzani ??
LilaD (1 javë më parë)
Liridona te uroj sukses, nuk dua ti humb shpresat po sa kam lexuar ketu ne portal me inseminim nuk kam pare qe kane pase sukses asnjera, por kurre si dihet, cfare problemi ke, kurre mos perdor dicka ekstra pervec asaj qe te pershkruan mjeku, vetem ha shendetshem, te uroj fat

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?