Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Udhetimet me veture tash kete kohe
Nana un jetoj ne belgjike edhe burri po ka deshire shume te madhe me u nise per ks edhe 1jave ka me punu edhe po thot dojme me shku atje me nejt 2-3muaj edhe un po kom qef shume se e kom atje familjen e jom merzit Po spo di dikush po thot mos u nisni se po i bllokojne veturat ne Hungari do ne Slovenie do ne Kroaci
Spo di as qka me bo as kujt me i besu .. a dini ju naj info a keni ni prje familjarve te juj diqka te tille qe jon nise me shku e kane mbet te bllokum
Jau kisha dit per nder seciles qe me jep keshille se edhe e kom djalin 2vjet e po tutna po mbesim rrugve
Teuta Sefadini (1 javë më parë)
Lorena Lorena (5 ditë më parë)
Gjithashtu edhe une jam ne itali dhe jam e interesuar nese ka dikush qe ka ushetuar ose eshte kthyer keto ditet e fundit ne itali nga kosova me veture a kne qene te detyruar te shkojne ne karantine?
Em...ali ... (1 javë më parë)
un qe 4 vjet sjam kan nvendlindje ne shkup shkaku dokumwntave tash elha.mdulila kena fitu dokumentat po me 9 korrik i kam nxjer biletat me aeroplan veq un me fmijt me udhtu e un kame qendru 5 dit me fmij atje tana kthena e fmijt kami lan te gjyshrit nja 2 jav se kam hy per lejen e kerit me mar e mbje ne mbramje me shku e burri punon ne mbramje skam kujna me ja lan fmijt ktu...e tana me 30 korrik kena mu nis insh.llah me kysmet me kerr me burrin edhe me qendru edhe dy jav tjera tana nu kthy komplet..po ne kufij qe presin gjat jo shkaku korones po shkaku kolones se esht sezona qdo vit o kan kshu sa i kam ndegju shoqnin po tash mediat e bajn te madhe se asnje vend ste ndalon hyrjen dhe daljen nga i njejti shtet dmth ti ke synim me shku ne ks e hungaria e kroacia ste nalin per me udhtu vetem tranzit...paq rrug te mbar ty dhe gjithave qe mendojn me udhtu ne vendlindje ...zoti ju mbroft te gjithave edhe neve
Rea . (1 javë më parë)
Un para 5 ditve kom ardh ne kosov prej italis shum shum mir kom kalu rruges as slloveni as kroaci sen sna kan thon as maska skemi pas as dorza 5 vet ne kerr edhe sen sna kan thon kejt normal shum shpejt i kemi kalu po nisuni se sen nuk esht mbrrifshi mir
Lora ° (1 javë më parë)
Nje aferme e imja ka shku para 1 jave me autobus ,ne hungari ka prite 5 ore e ne merdare 3 ore. Per keto ditet e fundit nuk e di. Lum si ti qe paske marre guximin me shku , une jam dorezu per kete vit nuk mendoj me shku, te pakten jo pa u qetesu gjendja.
Teuta Sefadini (1 javë më parë)
Faleminderit shume nana per kto info Beso nuk po dijme ma as qka me menu se pernime neper rrjete sociale kush qka po don po shkrun e pak pot jepin stres jo neper kufi po i nalin anej knej aiiii un nonstop po i percjelli lajmet Aj tybe po lakmoj se e kom hala djalin e vogel as ne qerdhe as kurgjo krejt vakcinat ja kom kry burri punon ndertim ktu deri mes shtatori nuk e nisin punen e qka me bo ktu kshtu po thom ne shpi ktu ne shpi atje me na ra me nejt mrena a din kurgjo nuk po qon pesh veq puna rruges qe po nijme qisi fjale , edhe e kem gjet ni hotel shume te mire ne shqipri ish shume afer 3or larg istogut ne Qerret e diqysh menxi spo pres me shku se vallai kjo kohe pandemie shume keq ka ndiku ne shendetin mendor tonin ma vone kem me i pa pasojat ishalla eshte hajr e bon zoti mire se qysh kane nise me kto sene sdi ku dojne me dal
Dinaaaa ....... (1 javë më parë)
motra jeme javen e kalume ka shku veq tha kurr ma mir dkena kalu me kerr kan shku edhe un met 10 e kena pushimin ama ktu ne ch po bohet llafi qe fojn me bo kur te kthemi me hy 2 jav ne karantin e tash kena met katastrof
Egzona Jm (1 javë më parë)
Motra jeme te shtunen ka shku ngjermani, per hungari kan shku, asnje problem kerkun se kan pas
Drita Aliu (1 javë më parë)
Un tshtunen jom ardh prej kosove ne gjermani as ni Pik problem se kam pas as me shku e as me u kthy kerkush sen sna ka thon.
Lule Hasani (1 javë më parë)
Ni shoqe e imja ka shku te prmeten heret me mengjes u nis te shtunen mbas dite ka mrri me kosov me kerr mir shum ka kalu neper serbi ka kalu tash ne rrjetet sociale gjithqka po nin valla ski faj mu tut esht pak valla veq ajo mrri mir tash spo di qame than per kto dit tjera amo ajo qit shtune qe shkoj ka mrri
(1 javë më parë)
Plot familjar afer jon shku para 2/3 jave veq i kan qu grat me thmi ejon kthy mejher edhe burri jem ka shku javen ekalune e sod kthehet baper kroaci serbi per hungari nuk e di. Ju veq Ishal lah shkoni e kaloni mir
Ardiana Ukaj (1 javë më parë)
Teuta masi po dojket me nejt kaq gat lirisht nisi, daja iburrit u shku te premten pa kurrfar problemi kret jan rrrena se kerkush nuk te nal po ashtu ni daj i burrit don me u nis me te 10. Edhe na kemi bo men me u nis me 30 korrik ather kur eka burri pushimin

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?