Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Embrioni dhe rrahjet e zemres
Nena pershendetje, doja tju 0yesja se bera nje eko te mjeku isha 5 javshe shtatzan, me beri vetem eko nga barku dhe dukej dhoma dhe nje pike, hajde pas 3 javesh tha te degjosh dhe rrahjet e zemres. Doja te pyesja po ju ne cfar jave e keni pare bebin me eko nga lart dhe rrahjet?
Vali Shaqo (5 ditë më parë)
Vali Shaqo (4 ditë më parë)
Orkidea bej analizen e urines se i bie ty nuk te eshte sheruar infeksioni, perderisa e ndien perdit. Me teper eshte dhe e bezdisshme per veten ta kesh. Fjorela shume faleminderit, ishallae ecen ksaj here se me then te drejten u lodha nga ato aborte
Fjorela Kembora (4 ditë më parë)
Vali urime e dashur ishalla te shkon cdo gje mbare e mire, lutem per ty we zoti ti mbush duart kesaj radhe
Orkidea Shahini (4 ditë më parë)
Po shapom intimo po perdori, po shperlahem me kamomil po e qetson po nese nuk shperlahem cdo dite po rikthehet. Do ta provoj edue grejpfrutin
Dorina Dori (4 ditë më parë)
Orkidea jo nuk e gjejne as gjinekologet arsyen se perse here pas here kam gjakderdhje. Duhet shume uje te pishe qe ta pastrohet infekcioni dhe provoe cdo dite perdor grejprfrugt dhe perdor shampo intimo cdo here per tu pastruar
Vali Shaqo (4 ditë më parë)
Orkidea po ndoshta ke infeksion se kur ke djeigie gjat marrdhenies eshte infeksion
Orkidea Shahini (4 ditë më parë)
Dorina a pot thojn cka eshte arsye ja e gjakderdhjes ? Vali njejt edhe un edhe pas mardhenies kam djegesim dhe shumicen e kohe nje kruarje e lehte por qe po ndikon jeten e perditshme
Vali Shaqo (5 ditë më parë)
Orkidea une e kuptoj qe kam infeksion sepse kam me shume sekrecione dhe kur kryej marrdhenie kam djegie, sa perdor ilac direkt ndiej ndryshim. Duhet pire me shume lengje
Umaraa 97 (5 ditë më parë)
urime vali shaqo të shkoftë mbarë e mirë , edhe un 5 jav kur i pata dukej veq dhoma e bebit , kur shkova mbas 3 jave e pash edhe bebin edhe ja ndëgjova zemrën, vetëm nga barku mkabbërë eko se dukej shum qartë .. e kalofsh sa më mirë e dashur.
Dorina Dori (5 ditë më parë)
Orkidea qe nga fillimi shpesh ne leshohet gjakderdhja
Orkidea Shahini (5 ditë më parë)
Dorina cfar probleme ki e dashur ?
Dorina Dori (5 ditë më parë)
Orkidea provoe se keq nuk te ben, ketu barna te japin shume rall prandaj qe ne fillim te keshillojne ne menyre natyrale dhe qe kur kam konfirmuar shtatzanine me kan rekomanduar ta perdor sepse eshte normale infeksioni te shfaqet te grate shtatzene, une e kam perdorur dhe vertete nuk kam pasur asnjehere deri me tani infeksion edhe pse probleme tjera plot.
Orkidea Shahini (5 ditë më parë)
Dorina a ndihmon ehe ne infeksione vaginale grejfruti ? Vali cfar ndryshimi verejte a ki edhe ti djegesim dhe kruarje ? Une ehde pse 2 here po perdori antibiotik prap kruarja dhe djegesimi spo kalon ( po permiresohet pastaj prap po fillon )
Dorina Dori (5 ditë më parë)
Po dhe ketu e rekomandojne per ndezje urinare une kam perdorur shume shpesh nga gjysem ne dite dhe deri me tani nuk kam pasur asnjehere infeksion
Vali Shaqo (5 ditë më parë)
Grejpfrut eshte qitro?
Dorina Dori (5 ditë më parë)
Ka antibiotic qe lejohen ti pish ne shtatzani nuk perben asni problem po kam degjuar dhe caji nga boronica e kuqe Ben shume mire per infeksion dhe te shplahesh me caji kamomili une gjithashtu perdor edhe grejpfrut qe nga fillimi i shtatzanise me ka sugjeruar gjinekologu mos mar infeksion e po e pate ky frut ta largon
Vali Shaqo (5 ditë më parë)
Po gjinekologu, sot qe e piva e ndjeva pak ndryshim
Orkidea Shahini (5 ditë më parë)
Vali a ti dha gjinekolgu amoxicilinin nese po ski nevoj me pas frike ..ishalla krejt met mira amin
Vali Shaqo (5 ditë më parë)
Rrofsh Jeta ishalla na ecen mbare ksaj here, se kisha dhe infeksion ne urine fhe me dha amoksil te pi
Jeta Hoti (5 ditë më parë)
Vali, të shkoftë mbarë deri në fund. Mua në fillim vetëm me eko vaginale mka kontrollu, edhe rrahjet e zemrës edhe krejt nfillim veç me vaginale. Shumë vonë ka fillu mandej me eko abdominale
Anaisi >> (5 ditë më parë)
I kam bere gjithmon nga barku ekot
Vali Shaqo (5 ditë më parë)
Doktori mua ma beri ekon nga barku tha 5 jave dukej dhoma, embrioni jo se eshte heret tha
Vali Shaqo (5 ditë më parë)
Anaisi ekon e bere vaginale apo nga barku?
Anaisi >> (5 ditë më parë)
Ne radhe te pare urime per shtatzanine te uroj qe te te shkoj mbare deri ne fund e zoti te gezoft me nje beb te shendetshem. Une te shtatzania e pare i kam degjuar 7jave +6 dite. Ndersa tek shtatzania tani i degjova 6+2 me zor degjoheshin dhe dukej vec dhoma se ishte shume heret .kur shkova qe isha 8jave e 2 dit degjova dhe rrahjet me qarte pashe dhe bebin shum te vogel te sapoformuar. Durim bej si te thot mjeku Vali se pas 3 javesh do e shikosh dhe degjosh tamam.
Vali Shaqo (5 ditë më parë)
Une sikurse dhe heret e tjera nuk kam as te vjella asgje, nuk ndiej asnje lloj gjeje pervec se dua te fle gjat dites. Orkidea nese me ke shkruajtur nuk me haprn as me . Mesazhet se di pse
Orkidea Shahini (5 ditë më parë)
Ok shume mire a jane hapa apo ineksione ?
Vali Shaqo (5 ditë më parë)
Mua doktori me dha dhe duphatson meqense kam pasur aborte me heret
Orkidea Shahini (5 ditë më parë)
Vali urime per shtatzanin e dashur, ishalla cdo gje shkon teper mire..normale eshte 5 javsh me u dok vetem si pike, un e kam pa 6 jave e disa dite beben dhe zemren.. si po ndihesh a ki ndonje simptome provo me pushu kujdesu per veten
Vali Shaqo (5 ditë më parë)
Ishalla dori me hecen ksaj here pas abortit te fundit, po mumdohem mos ta marr me frik. Elsa une e prisja ciklin ne daten 8 ose 9, them 8 se me vijn gjithmon 1 dite para nga hera e kaluar. Ne daten 31 dhjetor bera nje test kot dhe doli pozitiv , qe i bie e kam bere 9 dite para ciklit. Ume do te sygjeroja te beje analizen bhcg nese ke mundesi ,se ajo ta tregon sakt. Nje shoqja ime ishte 3 muajshe dhe testi i dilte negativ gjithmon ndaj te them
Elsa Hakaj (5 ditë më parë)
E dashur urime per shtatzanin pas sa kohe e ke ber testin qe tka dal pozitiv se edhe un kom vones 3 dite por testet negative
Dorina Dori (5 ditë më parë)
Urime Vali sa lajm te mire qe na dhe patsh shtatzani te mbare. Po ketu para javes 8 as nuk te bejne eko dhe deri 3 muaj gjithmone nga posh jan kontrollat. Kujdesu me shume per vete mos u lodh aspak deri sa te besh 12 jav bej shum kujdese.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?