Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Pyetje per ni shoqe timen - hemorroidet
"Un qdo her koh pas kohe kom pas probleme me dal jasht amo pa gjak e gjat shtatzanis mjeki me ka qit sirup e me shlirojke tash masi kom lind jom bo kaps do her edhe kom gjak po tash mir dal leht amo ubo veni fill po e vraj edhe aj sirup i shtatzanis spo me nimon a dini naj qka ne kushte shtepiake ose krem diqka se marova prej dhimbjev"
Rumejsa Gashi (2 muaj më parë)
Om S (2 muaj më parë)
Mos ta nin zemer , faleminderit
Rumejsa Gashi (2 muaj më parë)
Om s ksaj shoqes i kish thon 3 her ndite me ly amo jav si kish caktu mfal per vonesen po pytja ka shku shum posht e nuk po di kush po me komenton
Om S (2 muaj më parë)
Sa her ne javt ose sa dit ai ka than me ly edhe sa her n javt bre se edhe une e perdora perniher pat efekt po spo di sa shpesh muj me perdor , flm nese m pergjigjesh
A & T (2 muaj më parë)
Shum flm vlora.
Rumejsa Gashi (2 muaj më parë)
shoqja ka qen te mjeku ja kish qit ket kremin posterisan dasht Zoti i ndihmon
Vlora . (2 muaj më parë)
Posterisan akut,rektalsalbe ,po jepet pa recet esht teper i mir ...
A & T (2 muaj më parë)
Vlora tregoma emrin e kremit dhe a mun e blen pa recet mjekut a
Vlora . (2 muaj më parë)
Nese jeton ne gjermani esht nje krem teper i mir mua me ka ndihmu shum ma kurr spo kam problem.
Rina Anir (2 muaj më parë)
Jo e dashur se ska ne pejë, në klin tek dr ukë berisha është edhe gastronolog edhe për hemoroide. Shumë ish dr i mirë.
Kenza Ime (2 muaj më parë)
Rina te cili dr je kontrollu..Ne peje a po?
Rumejsa Gashi (2 muaj më parë)
ju faleminderit shumm nena a e dini naj kur me mjalt a diqka qe sherohen sw deri nseser ksaj po ju doket larg e sado pak me ja qetsu se shum ka dhimt
Aaa E (2 muaj më parë)
Rina sdi vallai burrit i kish tregu dikush e kom cek edhe koment qe se di sa ka efekt po me te ndime une veq kur e kam pas lindjen e par kom pas shum problem me hemoroide se mo kurr
Rina Anir (2 muaj më parë)
Om S kremi që e paske pustu i paska përbërsit e njejt të kremit që e përdori unë Antrolin, shumë ish i mirë, unë gjidhanse kam qen por më pat thën që pa problem përdore, për shtatzani spo di qka me të thën.
Rina Anir (2 muaj më parë)
AaaE unë kom përdor qaj të kaqav e qka do kush qka mka than po kot, deri shkova te mjeku më tha që zorra ka fillu me tu kris. Tha nuk e kuptoj pse provoni kura popullore se ok ta lehtsojn tha po diqka momentale është. Unë niher antibiotik tash krem e suposte jam më mirë se tepër kam hequr. Krejt nga turpi sjam drejtu tek mjeku edhe hiq sisht leht kontrolla po spata më zgjidhje.
Aaa E (2 muaj më parë)
Rumejsa nje dit dikush i kish tregu burrit qe ka pas sukses me qaj kaqav me i mbledh kaqat te fresketa e mej zi si qaj me pi langun e tyne kish sukses shum sa eshte e vertet se kam provu ama aj person ka then qe kurr me telashe skam pas 2 muaj e kam pi edhe me skam pas probleme
Om S (2 muaj më parë)
E kom postu te muri zemer
Rumejsa Gashi (2 muaj më parë)
om s qysh thirret kremi ndoshta i ndihmon edhe shoqes se shum keq o prej tyne maroj , flm shumm patjeter duhet me shku ajo te mjeku neser flm shum per kohen e juve jeni shum tmira bre
Om S (2 muaj më parë)
O tybe edhe une marova po ska shanc me gjet naj ilaq se as un sjetoj n ks edhe shtatzan jam e kremin e kam po spo guxoj me perdor po tutna pi bon bebes najsen se hala spe di gjuhen mir qe mu konsultu me mjek kom lyp edhe menim pi nanav ktu bile se e kom si kollodont po puna bebes spo guxoj une hemoroidet i kom t jashtme
Lira Krasniqi (2 muaj më parë)
Rina anir faleminderit shum po deshka me ja tregu nje shoqes :*
Rina Anir (2 muaj më parë)
Lira po për hemoroide të jashtme. Kremi ish shumë i mirë edhe qirat ishin bimor, tepër më kan ndihmu. E ki udhëzimin në kuti për përdorim të sakt. Unë në ks jetoj ktu kom bo kontroll.
Alberina Krasniqi (2 muaj më parë)
mer lule alo vera me at gelle qe ka brenda fletave dhe lyje osht shim i mir te ndinmon shumm
Lira Krasniqi (2 muaj më parë)
Rina anir me fal keto krema a jan per hemoroide te jashtme?
Albania Albania (2 muaj më parë)
Tubet eshte dicka qe e ka formen si paketimi i pastes se dhamve ( kollodontit a si me i than) qe ka nta si pun vazaline te posacme per hemoroide e cika vendosen ne menyr anale dhe gjithashtu vjen edhe suposto me te per te parandaluar kapsllekun deri sa ato te sherohen meren edhe pa recept te mjekut ne farmaci pasi nuk kan efekte ansore dhe hemoroidet jan nje fenomen qe i prek njerzit shpesh
Rumejsa Gashi (2 muaj më parë)
shoqja ime jeton ktu ne gjermani e nuk e di a ka ksi lloj kremi ktu , albania mfal qa osht dubeti
Rina Anir (2 muaj më parë)
Antrolin krem 2x lyerje ( mëngjes- mbrëmje) dhe Hyalufil suposte në mbrëmje, recet që ma ka përshkru dr e që mkan shpëtu se kesh tu maru nga hemoroidet pas lindjes.
Albania Albania (2 muaj më parë)
Jo duhet me shku tash te mjeku me mar kuren e posatshme per hemororide ai shurup meret per mos me u ba kaps per mos me u acaru hemoroidet po ajo duhet me perdor dubetin nga posht patjeter nqs don me i sheru se ndrysh nuk hiqen kam vujt edhe un preh tyne dej kesh ba edhe kur u ulsha ndivan mshkojke gja krejt tu u tut me i ra mrapa keshe ca po mbajn kur nfakt nuk mban gja vec ma lshoj at kur e mpshtoj

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?