Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Pershendetje nena
Un kam nje vajz 9 muajsh Dua te them se jam bere nen ne mosh te re 18 vjeqare Kur kam lindur ne fillim harrojsha mej dhan gji fmijes kur kajke i jipsha vajza ka lind 3 killa edhe nuk shtojke pesh Shumm pak Nfillim kur ka lind i jepsha gji amo kur kajke veq qdo 2 3 or ma shpesh sikam nuk mshkojshin ment methan qe mos osht unt Ajo edhe pse pike gji apet kajke se nuk u ngijke Mirpo Tash jam mesuar i maj ment veq te vajza aka hanger aka pi a nfillim skam dit Deshta ta di se Ae kam mar nqaf vajzen per kete gjest Po ndihem shumm keq Sepse vjerra ime shpeah kur tvje dikush ju thot vajza ka qajt se ukan unt harrojke nusja midhan gji po ndihem shum keq sepse po menoj mos ekam mar nqaf vajzen shpesh po qaj per kete ju lutem naj mendim
Maria Mara (15 ditë më parë)
Natyra1999 ???? (14 ditë më parë)
Sa dush me pas vjet kur e ki femijn e pare harron shum gjera,hic mos u bo marak bile,qdo femij qan ata qashtu rriten,un femive asnjher sju kam jap me pi pa qajt sepse skam dasht me pi ashtu nonstop,knaqu qysh koke e re vajzen paske me bo shoqe.
Maria Mara (15 ditë më parë)
Ju faleminderit shumm nena ma heket prej trunit kit sen se shum u stresavsha per kete faleminderit shumm judua jav rujt zoti fmin ishalla
Anda... L (15 ditë më parë)
Mos tanin se so kaj fmia unt , ashtu kshtu fmia ma shpesh nuk pin un kurr sikom qu pej gjumit fmin mi jap me po ka ndodh kaniher kur kan pi 11 t nates dej 7 mengjes skan pi , ti kur ka kajt ike jap me pi pa kajt kos tanin se kekrush se kap mi jap me pi mja prish gjumin , ashtu as fmin se len mu rrit te qu pi gjumi shpesh se spin as beba kur sosht unt
Luna Luna (15 ditë më parë)
Me pas qen unt ajo ish lodh edhe ti si nen e kishe vrejt apo ndjeeee andaj mos e fajso veten se femijet qajn gjith e disa me pak e disa me shum.nuk ka te bej me mosh aje e re apo ne mosh apo me eksperienc andaj koken lart dhe kujdesu per bebushen tutje.femiju im i madh ka pi qumesht qdo 3/4 or se nuk deshironte,i dyti sa her ja kam ofrue ndersa i vogli nganjeher qdo 10 min nganjeher qdo 2 or andaj asnje besoj seshte.qoft me jet te gjat....
Albania Albania (15 ditë më parë)
Nese ti i ke dhan fmis tan me pi cdo 2-3 sahat ajo nuk ka ken unt . Thjesht e kan munu gerrcat e normal fmija pajtohet me gji pavarsish asht apo nuk asht unt fmit thithin . Sbesoj ta ket pas nga urija sado e re me ken nana ka instiktin e vet si kalon gjat koh pa i dhan fmis me pi e ajo puna e peshes varet si marin fmit zhvillim seshte e thanme se nuk po ngihet . Ne at mosh jam ba edhe un nan ta di ndjesin te duket sikur sje ka din hic me i nejt gati fmis tan . Pse mar ne qaf moj a je ne vete , pse me u ndi keq un asiher asnjanit prej fmive si kam dhan ma shpesh se cdo 2-3 ore . Mledh ment e knaqju fmis tan mor moter se koha shko shpejt e bebi rritet mos meno gjana tkota . E vjehrren e paske kokrren e budalles ajo kur e ka dit se je e re pse nuk ta ka kujtu . Injorante femen nuk e kam zakon te shaj a ofendoj po turp ti vin qe ban ashtu gjanash 1 fmije 18-19 vjecar . Ti je fmi per vete ajo don me u kap me ty plakarushja pfff per inat mos e qaj kryt hic po vazhdo ti knaqu me fmi mashalla po rritet e ske pse i meno hic kto pun .
Melosa Aliuu (15 ditë më parë)
Hiq mos u shqeteso shume femij kajn qe jan unt e deri te gjejm na se per qka se mendojm qe po pin mjaftushem nuk je e vetmja. Ajo masi qe ke harru ti u desht me than jepi me pi se per qata e ka masi kishe me pervoj hiq mos e ki at gajle se fmija shton sadush e ne fillim te gjith gabojn.
N K (15 ditë më parë)
Vjehrat qet pune e kane, mi bo horr nuset. Kurr mo mos i trego a harron mi jep a jo, kujdesu per fmiun tond pa i jep llogari askujt. Nese tpyt diqka ktheja shkurt edhe mos i shti fjalt me to. Kamera me te specializume se vjehrat nuk ka
Ema Shaini (15 ditë më parë)
Ah e dashur shikoje si eshte nana ti ske bo gabim as se ke mar n qaf se gati secila nen kshtu eshte me fmin e par un t garantoj per kete ti e ke ushqy se mos me i nejt gati ti ajo sdo ishte mir sot. Un e di se kur linda jo se harojsha po e lejsha t flen kur qajke i jepsha dhe u be u rit mashallah 2700 lindi sot eshte 1 vjece 15 kg ka po fmia kur t untohet qan edhe vjeres tane thuj mos ja nin asaj se perpara as kur kan qa sju kan dhan sic duhet mos ta kesh me merak se edhe dr m thojke mos e zgjo shum pasi shton mir nuk ka nevoj me i dhon shum se vjell ta tregoj edhe ni rast se e afrmja ime i jepte vakt pa vakt se kishte qef me ushqy po ajo le se vjellke po edhe pesh nuk shtonte pasi qumshti ia randonte lukthin edhe e nxjekre deri sa dr i tha mos i jep tepr se lukthin e kan sa kokra e kumbulles t pershendes se e zgjata shum po shijo ti jeten me bebushen mos u merzit per asgje.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?