Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Testi shtepiak tregon eshte i sakte?

Ju lutem me ndohmoni pasi nuk di ca te bej, pas dy ditesh kam takimin me mjekun dhe do shkoj te vizitohem, por nese ju do me ndihmoni me ndonje mendim. U bene 33 dite, dmth duhet te me kishin ardhur para 6 ditesh, por akoma jo. Bera testin ne mengjes sapo u zgjova dheme doli negativ. Mund te jem shtatezane po mos kam ndonje problem qe une se di? Ju ka ndodhur ndonje here juve qe testi te mos jete i ndjeshem e te tregoje te verteten?

(6 vite më parë)
Kledia .. (6 vite më parë)
shume flm dona... eris te kam shkruar se nese se ke problem te behemi friends ne facebook?
Delisia Delis (6 vite më parë)
:(((((((((((((((
(6 vite më parë)
Kledia nuk kam asgje te postuar ne faqen time?
Ajshe Gashi (6 vite më parë)
Kledia shpresoj te kesh mbetur shtatzen urroj nga zemra
Ajshe Gashi (6 vite më parë)
Eris me vjen keq po qka ti besh mos u merzit shpresoj qe se shpejti te na gezoj zoti te gjithave qe presim
Kledia .. (6 vite më parë)
shume flm eris... po ti a i ke ber te gjitha analizat?e ke bere ate per tubat se une jo... e lexove ate qe te kam postuar te muri jot?
(6 vite më parë)
Klomid une e pyeta ta pi me tha mire, jo sepse duhej por sepse ia kekrova une, tani te shohim cdo thote, e lashe per me vone takimin se fola qerpi dhe me tha do vish pasi te ikin menstruacionet. Do zoti Kledia ta uroj me gjithe zemer
Kledia .. (6 vite më parë)
ishalla po se di tani,,,,ate doktr e tregojne shume te mire,..cfar te ka then ai qe bere 2 muaj clomid?
(6 vite më parë)
Une shkoj tek halim kosova. Nuk jam meritur fare, mujain e kaluar e perjetova pak keq, kesaj rradhe fare, po e marr me qetesi. Kledia te uroj te kesh mbetur do zoti
Kledia .. (6 vite më parë)
te kush doktor shkon tani....me vjen qes se ed i si ndihesh tani...
(6 vite më parë)
Po po do ta bej serisht viziten qe te di pse dy muaj me erdhen me vonese, te marr vesh arsyen pse mu vonuan
Kledia .. (6 vite më parë)
me vjen keq shume eris....po tani cfar do besh do shkosh perseri per vizite?
(6 vite më parë)
:) nejse uroj t ejemi shendosh eris shpresoj sa me shpejt tna plotesohet deshira ,une kam po me shum ngjyr kafe po diq nuk ikam si zaknisht kam shum pak tashme e treta dit kur met vertet kam shum shum pak ma shum ngjyr kafe sod kesh te mjeku po skish qen aty ne mramje do shkj prap pasi meka thna kontrollin ta bej kur jam me cikel andaj uroj gjdo tmir eris skemi ne asgje ne dor zoti din kur do na gezoj
(6 vite më parë)
Me erdhem mbreme tamam gjithe naten medhimbje barku e skam bere rehat fare, tashme me erdhen tamam pas 7 dite vonese :(((
(6 vite më parë)
Inshallah me këtë vones të menst.Të gëzon zoti me një fëmijë dhe gjithashtu kledia, meli..Ju uroj gjithë të mirat.
Lanika Lanika (6 vite më parë)
Edhe ne fillim shtatzanis ke pas si mestracione ngjyr kaffe un kam qe javen e 5 shtatzanis mka ndodhur te kem si ngjyr kafe dhe kam Pas dhimbje ne bArk ishalla do ju gezoj zoti
Kledia .. (6 vite më parë)
po edhe mua njeher me dhemb njeher jo...ishallah jemi cte themi tjeter...
(6 vite më parë)
Vertete Kledia dhe une por ishte e cuditeshme sendjeja tamam dhimbjet e tyre pastaj me qetesonin serisht, sme ka ndodhur ndonjehere qe te me vonohen keshtu te me dhembi barku 4 dite e hic asgje, tani prsh sme dhemb barku pppfff
Kledia .. (6 vite më parë)
mos u merzisni se dhe une afer e kam diten e atyre,,,se kam pas shume dhimbje sot...po ca te bejm sna ka ardhur dita akoma...
(6 vite më parë)
meli me vjen keq :(( dhe mua do me vine me sa shoh sot kisha pak si kafe por pak fare te shohim neser, kam gjithe kohes dhimbje sikur do me vine menstruacionet por jo te forta se di, mos u merzit, kemi muaj plot
(6 vite më parë)
eris uojroj tet gezoj zoti ty pasi mua me erdh cikli pas 9 dite vones uroj tet plotesohet/ deshira kiss
(6 vite më parë)
Se di as vete cte them do pres skam rruge tjeter, pasi te kaloj jave duhet ta bej testin kete me tha dhe mami, qe ne atehere pasi na vonoheshin 10 dite e me shume mendonim se mund te kishim ngelur pasi ne kohen e tyre skishte teste, ja te shohim. Ju nena qe keni kaluar kere ekspserince kishit dhimbje barku sikur do tju vinin menstruacionet?une kam dhimbje here pas here jo gjithe kohes e majat e gjokssit sikur me jane plasaritur
Delisia Delis (6 vite më parë)
Eris po kekroja neper google dhe pashe qe pothuajse pjesa me e madhe thoshin qe testi qe te jete i sakte duhet bere nje ose dy jave pas mungeses se periodave, i bie pas 7 ose 10 diteve qe testi te tregoje sakte rezultatin, ka raste thote qe del dhe me heret por nje pjese del pas kesaj kohe te percaktuar.Shpresoje te jete per ty ky rast qe e tregon pak me vone, suksese e fat
Nita Berisha (6 vite më parë)
Eris e dashur shpresoj qe te plotesohet deshira per shtatzani Une testin e bera pas 2 dite me doli negativ mirepo mbas ja dy ore kur e kqyra e verejta nje vije te zbehte pas 3 dite e bera perseri perseri me doli njejte pas 1 jave isha te mjeku dhe ne kinfirmoj shtatzani :-)
Kloa 1 (6 vite më parë)
pershendetje eris! une e kam bere testin 3 dite para dates se ardhjes dhe me rezultoj pozitiv. Uroj uroj uroj me gjithe zemer qe tashme ta kesh nje bebe ne bark,presim lajme te gezueshme nga ty.
(6 vite më parë)
Po flisja me motren e cila e ka vajzen 3 vjece, ajo jeton ne Itali por flasim vazhdimisht me tha qe testi behet pas atyre 10 dite pasi varet se kur mund te kesh mbetur. ne 5 ditet e avulimit ti mund te kesh mbetur diten e fundit, ndaj duhet te kaloje te pakten 1 jave nga dita kur duhet te vije cikli. Une sot do lutem dhe per ty shpresoje te vije tek ne casti i shumepritur
Kledia .. (6 vite më parë)
eris ishalla do zoti qe te jemi shtazane se jemi te dyja njesoj vetem se ti ke 6 dite kurse une 5,,,,une do pres edhe ca dite per te ber testin ne qoft se sme vijne,,,
Eliiona (6 vite më parë)
Eris maris shpresoj te kesh mbetur shtatzene dhe te te gezoj zoti sic eshte me se miri.
(6 vite më parë)
Ohh dona me ngrohe zemeren se di dhe vete ca te mendoj?? Po pres sa te me vije dita e takimit me mjekun
Ajshe Gashi (6 vite më parë)
Eris une kam ber dy teste pas 6 dite vones dhe me dolen negativ pas dhjet dite kur e bera me doli pozitiv dhe kur bera analizen e gjakut me doli qe jam shtatzen shpresoj te kesh mbetur e dashur
(6 vite më parë)
uroj eris per te gjitha edhe per tye per mu
Drita Rita (6 vite më parë)
Une mendoj se testet e shtatzanise nuk gabojn po nese don te jesh me e sigurt bere analizen e gjakut bhcg te tregon sakt nese je shtatzane dhe nese ke ndonje problem te pershendes
(6 vite më parë)
Meli dhe une te uroj te kesh ate qe deshiron ti.
(6 vite më parë)
Po me teper prej kesaj dyshoj se mund te kem mbetur prej clomid, nejse ja te shohim po pres te kaloj 10 dite patsaj te bej testin 6 dite kaluan se prita dhe 4 dite nuk me kushton asgje.
(6 vite më parë)
eris edhe un kam dhembe te majes te gjoksit por dhimbje te barkut e diq tjeter skam veqse pak sekrecione te bardha ,kurse sa i perket wendy ,nuk mundet te ket kist pasi ka perdor klomid e klomid nuk te formon kist ,pasi ekam pytur gjinekologun tim ta hek ket merak un ,por uroj tet jet shtatzani ,por eris e vetmja qe mjeku me ka than eshte qe nese te vonohet cikli para 10 dite as mos ber test shtepiak as kontroll mas 10 dite vones mundesh ,po mua sme prit e kam ber 6 dit vones por me rezultoj negativ tash jam tu prit 10 dit te bej testin edhe te shkoj kontroll,edhe pse ekam pytur ketu ne portal dr mimoza se a mundet me qen terapija shkak i voneses me ka than qe jo gyn te gjinekologu e shef far pergjigje mka dhan nese don klm uroj gjdo tmir
(6 vite më parë)
Para tremuajsh kam bere ekon e fundit dhe isha mire nuk kisha asnje porblem. Nje mendim me erdhi se mund te ishte efekti i clomid qe me sillte crregummilin por pasi u konsultova me mjekun ketu me tha clomid nuk jep crregummim cikli, gjithsesi ja te shohim cdo me thote mjeku pasneser, te perhsndes Wendy
(6 vite më parë)
Nuk dua te merzis por une kam nje kist dhe me jane vonuar ato, pres te me vijne por asgje, u konsultova ketu dhe me tha qe kisti te jepka crregullime te ciklit, Eris me fal qe po te pyes ti sa kohe ke qe ke bere kontroll? pasi ndonje kist i vogel mund te japi keto crregimime, une uroj te mos jete kjo por te kesh mbetur shtatezane, te uroj te plotesohet deshira
(6 vite më parë)
Ohh meli shume faleminderit po kam perdorur clomid dhe muajin e kaluar, dmth 2 muaj i bie te kem pire.Shpresoj o zot i jam lutur zotit shume!
(6 vite më parë)
Do bej dhe nje test tjeter me vone. kam keto shenja majat e gjoksit me jane bere te ndjeshme, kam dhimbje te barkut sikur do me vijne menstruacionet dhe ererat qe i ndjej shume fare, une jam e ndjeshme dhe ne ditet normale por keto dite me duket sikur me jane theksuar.
(6 vite më parë)
prsh eris me duket edhe ti je ne gjendje sikur une,pasi ikam lexu ca pytje tujat mos gaboj ,ke perdor clomid edhe ti,edhe un kam perdor clmid ket muaj dhe me jan vanu cikli me daten 22 kam pasur daten tme vin edhe pse gjdo her ikam pasur te sakta gjdo 28 dit ket her akoma smekan ardhur e kam ber nje test me ka dal negativ ,kurse kontrlen te mjeku me ka than mbas 10 dite te shkoj mas dates se ciklit ,po puna me testit mua meka ndodh tme dal testi pozitiv para dy mujave kur kam shku te mjeku me ka than qe skam 7 zani perveq nje cist me ka than te boj analiz te gjakut me ka dal 265 heren e par pas 3 dite jam shku me bo prap meka zbrit ne 50 rezultati edhe mka then qe sjam 7 zane kshtu qe testet edhe po gabojshin sipas meje andaj te uroj ty motrushe tet plotsohet deshira sa ma shpejt andaj skemi qa te bejm jemi ne dor te zotit si ti si un si gjitha ndaj mos u dorzo te pershendes shum uroj tme gezosh sa ma shpejt
(6 vite më parë)
Uroj te jesh shtatezane eris
Anoda , (6 vite më parë)
Eris mund t\'a besh analizen e gjakut dhe ajo tetregon menjehere,ose testin e shtatezanise te presesh diku 10-15 minuta,mua pas nje kohe me ka dal vija e dyte por shume e zbehte,Shpresoj se je shtatezene.Suksese
Lanika Lanika (6 vite më parë)
Eris maris ne disa shtatzani testet nuk tregoj qe je shtatzen por bej nje kontroll te gjinekologu ose provo prap nje test uroj qe tee jesh shtatzan

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?