Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Jashteqitja e bebes


Pershendetje nena,Desha te ju pyes se bebi im ka 8 jave dhe tani nuk del jasht (nevojen e madhe) pa ndihmen time si tia bej sepse me dhibset shum qan e nuk po mundet te dal mos doshta fajet i ka surupi COLI-B te cilin po ia jap per gerce pediatri e ka shrujt a po i ep ndonjera nga nenat kete surup si dhe si tia bej me bebin sepse vetem me gji e ushqej. flm per ndihmen tuaj

Ana Ana (2 vite më parë)

Shto Koment

 • (2 vite më parë)
  femijet deri ne 2 muaj mund te kene probleme me lirimin e jashteqitjes. une per vete gjithmone e kam perdor termometrin dhe vajin e ullirit. vajin masi e ke ne gji mundesh me e perdor ne anus dhe mund ta konsumosh vete ti. ha dardhe , pi uje shume, kumbulla dhe te gjitha keto transmetohen premes gjirit tek femija keshtu qe nuk do ket besoje me probleme. sa per pasivitet te zorres tek femijet e imi nuk ka ndodh por dhe nuk duhet ta ngacmosh shume shpesh.
 • Ajah Ismaili (2 vite më parë)
  pershendetje Ana normal eshte te mos bene nevojen bebi 5 deri 6 dite mjeket nuk te rekomandojne asgje mi dhan po ne qoftese i ben 1 jave atehere konsultohesh me mjekun dhe te tregon se qka ti japesh po nuk e di pse i jep sirup per gerqe,une nuk i kam dhene vajzes asgje per gerqe se mjeket me thoshin se te gjitha bebet e kalojne kete faze te gerqeve dhe me se miri eshte ta kalojne pa barna po prap ti e dine me mire te pershendes...
 • Egzona Mushica-hoti (2 vite më parë)
  nuk eshte pershkak pikave por e ke qumshin e mir te fort per ate shkak bebi zihet kaps mirpo bebin e ke te vogel se mi dhen pak lend dardhe te hipp-it e shliron po nuk di qfar te them ose merre termometrin dhe lyje me krem the ja fut ne zorr trash dhe ja sill nga pak ose lule sevdojke a nuk di si thuhet vetem kam degju per keto dyja me bo me krem dhe me fut ne zorr te trash
 • Tina R (2 vite më parë)
  Prsh Ana, konstipacioni(kapslleku), mundet me ardhe si efekt anesor i preparateve kunder ngerceve,por ti provoe me nje luge te vogel vaj ulliri perzieja me qumesht gjiri dhe jepja ta pije , shif ndoshta i ndihmon me shum, sepse ngacmimi nga jasht per te dale jasht e ben zorren e trashe pasive.

kthehu
www.facebook.com/hippkosovo
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.