Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Cfare ti jap femijes per mengjes?


Miremengjesi nena, shpresoj te jeni mir, une vajzes sime per gjdo mengjes i jap pshesh me sup po ka fillu mos me ngren athua juka gerdit, spo di qka me i jep ne mengjes ,, qefin ekisha pas me i dhen buk te lyer me mormolad dhe margarin po se han ,, ju lutem qka ju jepni ju femive tuaj ne mengjes ,, kjo qumshtin sma pin ,, vajza ika 2 vjet e 3 muj ju lutem me tregoni qka i jepni ju femive te juaj ne mengjes ne kte mosh mbeteni te pershendetura.

Lila . (2 vite më parë)

Shto Koment

 • Nora Ina (2 vite më parë)
  Lila femive te mi jau ndrroj gjto dit . Vez me pak qumsht dhe i pjeki ne pertere ti perzi bohen copa te vogla i hajn vet me pirun ose tost e ly ne vez dhe e pjeki, keksa me qumsht, buken jau ly me philadelphia/ kiri dhe flegra mishi ! Buken e lyne deri qtash hiq sekan desht nfillim hangshin ka 2-3 kafshata tash e hajn mamir!
 • Valizake Thaçi Celina (2 vite më parë)
  Lila dritherat i hajne edhe te rriturit, edhe une i ha... po nuk e kom fjalen per drithera te blune per bebe... cereale klasike... jane shume te shendetshme... mandej mundesh pak ma interesante me ja bo ushqimet, psh me forma ndoshta i pelqejne e i hane ma lehte...
 • Lila . (2 vite më parë)
  po tash kjo pome duket e madhe me i dhen drithera ,, o shum me zor i han te gjitha sendet asgje me endje se han qka do qe i ofroj veq e terhek koken ne anen tjeter spo di qka te bej
 • Lila . (2 vite më parë)
  flm valizake
 • Valizake Thaçi Celina (2 vite më parë)
  Jepi drithera me jogurt mbasi qumeshtin s`ta pin, kane shume vitamina...veze te ziera...

kthehu
www.facebook.com/hippkosovo
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.