Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Depilimi me dyll

pPprej juve ee perdorni ket metod te depilimit ,,un jam depilu gjith me bic(zhilet) mirpo tash perher te par jom depilu vet me dyll pak dhimbje ama ma mir veq desha te dij aa eshte e rrezikshme kjo metode per neve si femra ju pershendes..

Rona Rama (5 vite më parë)
Rona Rama (5 vite më parë)
aha un nga prishtina ok flm per pergjigjjen klm
Al Bana Xh (5 vite më parë)
Une jam nga tirana,paisja kushton 2000 leke te reja,dhe dylli rimbushes 200 lek copa. Nje dyll me con 2 muaj per depilim kembe koplet,krahe sqetulla.
Rona Rama (5 vite më parë)
Albana xhoka ku e ke blere paisjen e dyllit dhe sa kushton
Rona Rama (5 vite më parë)
flm shume per komentet tuaja ju pershendes jeni te mrekullueshme
(5 vite më parë)
po gjdo 6 jav
Al Bana Xh (5 vite më parë)
10 shkurt 2012 ? Thua eee ? Njehere ne muaj i kishe seancat ?
(5 vite më parë)
Heren e fundit kam qen vjet me 10 shkurt dhe ma skam qen....sepse mbeta shtatzan dhe tash e kam djalin ne gji...mirpo skam nevoj te shkoj mo me bo shum trrajtime (por per nensjetulla em vyn edhe nja 2 her sepse nuk mu kan hek ne fillim 100%...mirpo muj edhe mos me shku se veq disa kime kan mbet, mirpo ka mundesi qe me dalin puna qe kam gji tash...
Al Bana Xh (5 vite më parë)
Elinda dhe dicka, sa kohe ke qe e ke bere trajtimin ? Flm per pergjigjet
(5 vite më parë)
oj nana qi nuk dul naj ilaq me u ly e kur mos me na dal lesh se marum tu depillu hahahaha
(5 vite më parë)
Keti dhe Tina nuk ka perse....Tina valla kto jon te studjuara mir dhe deri me tash kurr nuk ka pas dishka te till, mirpo qysh thash edhe ma heret qe nese ki naj semunde ne lekur ateher nuk lejohet, nese je shtatzan edhe nese ki femi ne gji...per tjera jo...Ne Finland duhesh mas pari me nenshkru nje dokument verifikimi si dhe qe nuk i ke ato semundje te larpermendura ne fletushk, sepse per gjdo rast me ndodh diqka ti je pergjegjese e jo kozmetologja..mirpo ka njerez qe shkoin edhe bojin ndonje kontrroll nese dyshojin qe kan diqka dhe pysin a guxojin....une skom bo perveti sepse e dij qe skom pas kurr naj promblem...
Miar Dmavi (5 vite më parë)
flm Elinda per prgj..ne pergjithesi keto ishin qe me interesojshin...e efekte anesore a nuk ka..dmth ne shendet rrezet a bojn dicka si thone? ose jane kot muhabete...
Kl&kl . (5 vite më parë)
Flm shume elinda une e dita qe ka dallim veq desha ta di perafersisht po tash e lexova komentin tand me posht.megjitheate duhet te interesohem se e kam lene pak si ne harres.
(5 vite më parë)
Keti ne wien ishin ma lir sepse Finlana ka taksat me te shtrrejta e per ato jan sherbimet abnormal...Motrra ime jeton ne Bratislav dhe vjen nga 2 her apo 3 her ne Wien me pun edhe bash patem bisedu qe 1 shoqe e saj qe jeton ne Wien ka qen me e bo por tha ajo shum lir i ka bo ne krahasim me ty ne Finland...Bisedojshim puna qe thoke ma hesap ki me ardh ne Bratisllav per gjdo 6 jav se ma lir te kushton edh ebileta edhe seanca edhe em shen mu...po du me thon qe qimi ndrryshon andej ne krahasim me Finlanden...mirpo sendi ma i vlefshmi ish qe njeri po bojke ne trrup te vetin (perveq femis qe lind).
Kl&kl . (5 vite më parë)
Po elinda edhe une jam e intersuar sa kushton nje seanc e komplet kembet,sqetullat,pjesa e barkut dhe zona e bikinit dhe sa seanca perafersisht nevoiten.une jetoj ne Wien e deshta te di sa kushtojn perafersisht pasi edhe ti po jetojke jasht vendit.
(5 vite më parë)
Albana, mu deshten 7 seanca per komt dhe bark (tu marr parasysh qe kam qimen e trrash dhe shum te zez) 5 ne mustaqe dhe 7 nen sjetulla...qmimi osht per keto 900 euro per seanc...(por jom marr vesh ne fillim qe me fillu me shkallen e nalt edhe mi bo te gjitha meniher) mi ka zbrit 300 euro ne seanc...sepse kozmetologet shkojin me shkall te vogel veq puna qe me pas klienti seanca ma shum edhe normal pagesa mandej osht abnormal.
Al Bana Xh (5 vite më parë)
Elida sa seanca ke bere,dhe sa kushtonte nje seance,psh sa seanca tu deshen per sqetullat ?
(5 vite më parë)
Tina, laserin une e kam ble per vete para 8 viteve por me fuqi te vogel qe mund ti djegesh vetem vende te vogla...nuk ka pas efekt aspak edhe pse e ka perdor rregulisht..Kam fillu me shku te kozmetologja (kketu ne Finland) dhe ajo ka llaser te fuqis se madhe dhe i kam djeg: musteqettttttttt (seni kryesor), nersjetullat, kembet dhe pjesen e barkut me rrethin e bikineve...Llaseri osht proces i leht edhe pa dhimbje (kaniher djeg pak neper vende me lekur te holl)...un kur kam fillu kam kerku qe eren e par te flloj me nje shkall me te ulet se maksimumi, dhe pastaj gjdo her ka pas fuqin e maksimumit....ekshtu qe e kom eliminu pagesen qe ka procesi sa ma gjat qe shkon...Kom pas sukses te plot 100% sa i perket llaserit, mirpo ne trrup kkur ka ngritje hormonale apo qrregullime hormonale nuk do te thot qe nu te del ndoni kime najher...mirpo mu kthy nuk kthehen kurr ajo masa e madhe por ka mundesi 10% e kimeve mu kthy....Pytem nese te intereson me shum se nuk po dij as qka met spjegu ma shum...perndrryshe ki kujdes nese e ke likuren e ndishme dhe nese je shtatezen apo ke femij ne gji....
Miar Dmavi (5 vite më parë)
Elinda na trego dicka me teper rreth laserit...si perdoret edhe ne cfare vende,se edhe une e kam ndremend teperdor laser??
Kl&kl . (5 vite më parë)
Kam lexuar se deri tash depilimi me dyll eshte me natyrali prej te gjitheve.une kam provuar vet po nuk kam arritur ta pergatiti dyllin vet kur shkova per ta bler te gatshem gjeta diqka me praktike nje lloj aparati prej firmes Veet.metoda e njejt sikurse me dyll po ky si lloj qamqakezi e me ane te atij aparatit po shtrihet ne lekur pastaj po terhiqet me shirita njejt sikurse tek dylli qe perdoren.
Al Bana Xh (5 vite më parë)
Depilimi me dyll eshte sh imire,une kam vite qe depilohem ashtu. Biles tani jam shtatezane dhe vazhdoj depilohem edhe te bikini. Bikinin e depiloj ne parukeri,sa per kembet ,krahet,sqetullat i bej xixe vete se kam bler epaisjen e dyllit.
Ateira R (5 vite më parë)
rona une gjith her depilohem qe dy vite jam shum e knaqur depilohem ketu ne prishtin ne nje sallon per depilime mbaj mend qe dy tri her e para kam pas shum dhembje tash hiq se ni edhe sa isha shtatzan nuk jam depilu po me krem e kom hjek e tani prap kam fillu te tregoj te drejten kisha shum qime ne pjesen intime dhe ne bark dhe ne kemb tash kam shum pak jam shum e knaqur po e hjeki gajle per tre jav a kater
(5 vite më parë)
rona un jm depilu me dyll nja 3 muaj resht dhe shum mir nuk me dilte shpejt dhe mu be kimj me e but mirpo kur me dilnin qimet dilin te ngjituna ne likur nje her pastaj u shkepshin kur nisshin me u rit me shum dhe mdhimshin, dikujt nuk i ndodh ka shum gra qe jan te kenaqura nga ky lloj depilimi po n nuk munda te vazhdoj per ate shkak
(5 vite më parë)
Rona jo nuk osht i rrezikshem, nder me te sigurtat osht ky depilim, mirpo ka disa femra qe e kan lekuren e ndishme edhe mundet me u hek edhe copat e lekures e pastaj mund te ket infektime lokale!!! Une per veti kom fillu depilim me llaser (jo ne vende intime) edhe osht shum efikas por nuk e dij a esht i sigurt edhe pse po te garantojin 100% nes eje e shendosh...

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?