Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Morrat ne koken e vajzes

Ju lutem nena jam ne hall te madh...vajzen time e kam chu kete jave ne kopesht..edhe ka 2 dyte e krunte koken shume..e une sot ne saba ja lava e ja kreha mire me kran...(me doli nje morr) u tmerrovaa..zuna te qaj pi tkeqit, e kam thir nusen e axhes tma mban nshpi nuk e choj ma ne kopesht,por nena ju lutem me tregoni si tja bej tash, si tja heq morrat prej kokes, se vajza eshte edhe e vogel hala 14 muj si ka bo..ju lutem me ndihmoni???

Miar Dmavi (5 vite më parë)
Miar Dmavi (5 vite më parë)
Nga shkupi
Enny <3 (5 vite më parë)
Tina nga je?
Miar Dmavi (5 vite më parë)
jo moj motrani se nuk e choj ma ne kopesht...dot marr pushim disa dite e ja gjej nje grue tma mban ne shpi..mu gerdit kposhti ma,skam ndermend ta marr ne qafe vajzen,leje po une sot ne pune me ngelen durt te koka..mu bo vesvese,mos me jan nxhit edhe mu paaappa cka boj une pastaj ncncncncncnc ...juve ju falenderoj per prgj..dot ja marr nji shampon skam chare pa ja marre
Alea Morina (5 vite më parë)
shko ne barnatore dhe blej nje ilaq kunderr morrave dhe ki kujdes tek bebi per syte dhe gojen e tij, ndersa kur te shkosh ne kopsht tregoj edukatores qe te caktoj nje mledhje me prind qe te kujdes me femijet e tyre dhe te jete pastertia me ne nivel.
123 (5 vite më parë)
o zot a ende ekzistojn grat pertace qe skujdesen per higjenen e femijeve te tyre,turp i marin nqaf edhe femijet tjer,shum keq me vjen per ty e dashur shpresoj qe ti largohen sa me shpejt.
(5 vite më parë)
Vjaza e tezes sime punon edukatore ne nje kopesht dhe tha qe sivjet gjithe femije e kopeshtit ishin mbushur plot, madje ajo kishte frike se mos i ngjitej dhe asaj. Cdo dite te lahet koka me shampo per parazite dhe te krihet me kreher te imet kjo pune per 1 jave rresht dhe largohen mos ki problem
Linna T.j (5 vite më parë)
O tina qa me bone me kesh hajt moter se i hjeken mas mrami preja flokt shkurt se i rriten,ruju se po te ngjiten ty e tani ma keq mos u tmero se so sen ajo pun masi nuk i bojn diqka keq qikes,se valla ka nona si jon shum te pa kujdeseshme.Thirre pediatri e vete per shampon qysh te kan kshillu nenat tjera,qdo te mir per ty e vajzen.
(5 vite më parë)
kur te shkojsh me e ble pyet ne farmaci edhe thirre nje here mjekun ne tel. veq pyete mos ka alternativa. pediatria e femive te mi sa here qe i qoj ne kontrolle, ua kontrollon dhe koken se mos rasisht kane e une se kam verejte, e me qeshet se thot qe cdo dite ka rast qe ju kan kap shkaku i kopshtit po ka edhe nana qe se mbajen higjenen sa duhet ne familje. jo moj se ti ske faj per kete.
Miar Dmavi (5 vite më parë)
ju falenderoj nena..ohh kurre pash sot u merizta shume..mu duk vetja si pise,thash fmija im te ket morr ne koke..e kam pas ne kopesht publik..katastrof..edhe e kam gajle pse e vogel e shampon zdi si tja perdori..ju uroj shendet
(5 vite më parë)
mos u tmerro tina. ooooo sa shume kemi pas raste para lufte ne kosove me morra. me rendesi, vajzes asgje si bejne. e ke pas ne kopsht publik apo privat,. se une i kam femite ne kopsht po morra skan. edhe me pas, nuk eshte shqetesuese. kjo eshte shenje qe ne kopsht ska higjiene te mjaftueshme, ose ose e kan ndonje femije qe i ka pas dhe lehte kapen. hiq mos u streso, e ke shamponin ne farmaci e merr dhe i hiqen. per perdorim te udhezon farmacisti.
(5 vite më parë)
Hekja flokt preja shume shkurt mos u shqeteso se i heken edhe pastroja ma shpesh une kur kom dasht me dal.jasht ks ja kom pas pre qikes flokt si djal se u tutsha po mbushet me mora se nuk e disha si vjen puna edhe tash ju kan rit shum bukur te pershendes
Tina Tina (5 vite më parë)
Tina pyet barnatore per shampon te morrave per beben tende sepse ende e vogel shamponi morrav eshte pak i fort edhe kur tja lajsh koken ruju mos ti bjen per ftyre se ja djeg syt edhe sosht i mir as mi hi goj as hun
(5 vite më parë)
Tina ka shampon te morrave po pyet ne barnatore a eshte e preferueshme per vajzen tuaj qe eshte 14 muajsh mos i sjell ndonje dem..gjitha te mirat

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?