Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

A mund ta vesh djalin tim ne shorce dhe maica?

Nena jam shum e hutuar disa gra po me thojn mos gaboo me vesh djalin as veres ne maica as ne shorese deri sa te rrietete e tibon 1 vjet.Une mezi qe spo pres me vesh ne maica e ne shorse hehhe..e kam fjalen veres a bon me vesh qashtu qysh po jupys edhe a i veshin ju fmij e juve deri veres djalimi bon 7 muj e 3 jave.

(5 vite më parë)
Kaltrina Vranovci (5 vite më parë)
haj medet haj:)) veres djali jem ka qen vetem dy mauj une veq ne shorece e maica e kanjhere edhe ma holl e kam majt e kam dal ne qytet pa kurfat problemi plus ka qen krejt rrath rrath prej shnetes!! veshe edhe knaqu tu ja puth cullakun hahahha mos i ngo llafet se me qu te pediatri vesh trash veres rezil te ban:) as qerap nuk i mathsha une kejt me thojshin ani veshi bile qorapa1 po mos e ngo kerkon!
Arbnona Elezi (5 vite më parë)
ummu adin si eshte teperatura femijes si endin ti veten edhe femija duhet qysh te eshte moti vishe
Miesa M (5 vite më parë)
Lavdije une kam lind djalin 9korrik po kurr se kum vesh met gata se teper nxet deri u ftof koha edhe ti veshe qysh dush mos e ngo kerkan hiq
Kl&kl . (5 vite më parë)
Haha grat mi ngu te tranojn.djali im ne fund te korrikut ka lind ne fund te be fund te gushtit ishte nxeht e kam vesh ne shortse e maic.d.m.th ka qen nje muaj edhe tash para nje jave ke nxeht e kam vesh prap.
S@r@h ♥ (5 vite më parë)
lavdije une veres qiken e lejsha shpesh veq me.benkic edhe shorce seedhe femit i mundon nxeti edhe une vajzen e kam pas 3 4 muje se ne maj kam lind por elhamdulilah kur smu ka smu qika .... se wdhe femit i kap siklet prej nxetit
Tana T (5 vite më parë)
hahahah vajza ime kur i ka pas 5 muj e kam vesh maica edhee fundaa e fustana hiq dert mos ki qa thojn grat ahiiii po gjeth i kam pas merzii fjalt e gravee zoti i vraft uahhuahuaahu ;)
(5 vite më parë)
djali jem ka lind ne prill 2010 , e ne qershor un veq me pampers bile e majsha normal naten e vesha me benkic e ne qershor e korik ka qen nja 2 e 3 muj , un kur se kom vesh djalin trash edhe kur elhamdulilh smu ka smu as bronhit vetem naj fyt rall ju ka bo
******* Shqipjaa ******* ** (5 vite më parë)
lavdije djali ika pas 3 muj veq ne benkic ekam lan ne benkic te shkurt qfar vape veres qysh jo vishe lirisht un ja hajsha tulat tana hahahha
(5 vite më parë)
op op op//.djalin ekam ne dor sunpo shenoj se po hallitet/
*anika* *2* (5 vite më parë)
Jo tash u prish koha ama do dit ke teper nxet edhe po me doket po ndreqke apet shyqyyr se spo rrihet mrena bile dalim mi shetit femijet
(5 vite më parë)
JO vAllah abesa un hale se la ne maica..edhe pak deri sa te nxehet koha jo.i veshi nje kemishe dhe nje pare pantola te holla.ose trenerka..se jo halene maica spo guxoj..a veres normal.
Silasu <3 (5 vite më parë)
valla lavdije djali 3 muj i ka pas veren e kalume veq n pampers e kom mbajt se nxet edhe kurgjo se kan gjet u knaq bile :)
*anika* *2* (5 vite më parë)
Qysh nuk knaqen mi deesh hahahha e qka i veshe lavdije keto dit ke nxet ne ks un ne maic e kom lon e ne pantola,miniq haha fustana se ke shume nxet e tash badi me mong te shkurta edhe blluz te holl permi
Lanika Lanika (5 vite më parë)
Po normal qe knaqen fmija me nejt desh shlirohen ajt lavdije mos i ngo grat qka thojn me kall djalin prej gjynahit
(5 vite më parë)
Vallah edhe un e duroj te nxetit edhe umkanq kejt:d
(5 vite më parë)
ahhaha f:D vallah pop se gjyha jkur e nderroj qysh ka qef me njet qashtu desh kanqet vallahun
*anika* *2* (5 vite më parë)
Lavdije qeshtu mplasshin mu ani kur mthojshin veq ner hije te naj pemes me lon femiut i vjen ftoft qeshtu diqka o ja bojsha nuk i vjen se gjen kurgjo hahahha qika jem 14 muj i ka kurr nuk u ftoft dimer u kon veq badibenkic edhe blluz te pembukt i kom vesh e jakne as pizhoma kurr si kom vesh se un vet se duroj nxetin e kom msu edhe kta po le qka tthojn bash bile femijet knaaqen mu desh
Linda Linda (5 vite më parë)
Oi lavdije le moter djalin se knaqe desh krejt bile le
(5 vite më parë)
Shkendije se dij as vet.,veq te rrejsha,,un ju thojshe po pse nuk bon ato thojshiin se qashtu.,ahha
*anika* *2* (5 vite më parë)
Hahahahahahha valla. Qika jem ka lind me mars e ne qershor i ka pas 3 muj e kom vesh ne shorce e maic bile kur merrke teper nxet e lejsha veq ne pampeers ato grat skokan normal a me kall djalin a e me tu smu tu u djersit veres
Lanika Lanika (5 vite më parë)
Bile bash u bona kurreshtare me dit arsyjen pse kan than ashtu
Lanika Lanika (5 vite më parë)
Hahahahahahaahh qkas po nika njeri fmin kurr sbon me vesh trash duhet mi msu pak edhe ne te ftoft se tani meniher smuhen bohen si te muqkaft jo moj kur te o vera nxeht pse mos me vesh djalin shorce e maiq spasna ni kurr qe sbon mi vesh shorce e maic pa i bo 1 vjet
(5 vite më parë)
Ok e dij se dhe un kur tjam ne tel..pasli ket se po duhet me shenu shpejt se edhe djali po ma kap tel,,vallah se dij moj per qata po pys.bile ju thojsha veres kurgjo soo..JO thojshin deri sa ti boj 1 vjet mos gaboo se i bjne pizhaman ahhaa
Lanika Lanika (5 vite më parë)
Qysh po u dufka me vesh kom dasht me shkru se ky tel me plasi
Lanika Lanika (5 vite më parë)
Lavdije pse kishe mos me vesh me shorce e maic veres e qysh po u veshna me bluza e 100 par tesha me kall djalin djemt se dojn me pas nxeht hiq

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?