Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Per shenjat e lindjes

mirmbrema mike...jam ne javen e 38,pardje isha te mjeku dhe me tha qe je ber gati per te lindur po un nuk kam shenja..do doja tju pyesja ju keni patur shenja qe tregonin se lindja ishte afer apo ju kan ardhur direkt dhimbjet apo u kan plasur ujrat?

(5 vite më parë)
Ernisa Maliqi (5 vite më parë)
Djana dhimbjet une i kisha fundit te barkut dhe shpines, ne shpine dhimbjet ishin shume te forta saqe isha duke ctg she nga dhimbjet e medha me dashte me nderpre, te pershendes.
(5 vite më parë)
amalia doja te dija nese ke shenja te tjera para se te vin ato te lindjes?un e kam femijen e dyt po heren e par vajta ne spital pa dhimbje e atje me ben stimulues nga ajo nuk ja kam iden
(5 vite më parë)
mua barku me ka ren posht po levis pa problem ndihem ndonjeher si e lodhur po sa te ngrihem e kam..flm laura
Louisa ~<3 (5 vite më parë)
Mu me ka thene mjekja 36+0 bebi eshte i gatshem per lindje, kam lind 38+3. Ne spital lajmerohu nese ke gjakderdhje, ose dhimbje, ose derdhet uji, ose thjesht nuk ndihesh mire.
Laura N (5 vite më parë)
mu nja 3 dit para se me lind mu doke shum ran barki funi i barkit sun hecqsha hiq emisdisi e barki um dhimke kapak si kum hi mujin enent aat dit qe me kan rrok dhimt nfillim veq barki emidisi um kan dhimt nja 5 or tani mas 5 ore ja kan nis dhimbjet me nderprejrje qdo gjys ore ishalla shlirohesh me shpejt
(5 vite më parë)
faleminderit per pergjigjet...un doja te dija a kishit ndonje dhimbje mesi ndonje shpim barku,rendes...gjera te tilla dmth.a kishit ju?
Ernisa Maliqi (5 vite më parë)
Teuta tu pergjija me pare, por nuk mu publikua komenti, komplikime pata por j edhe aq sa te hy ne operacion, mirepo trajtimi ne QKUK ishte fatal ngae kisha hyr ne javen e 41 dhe nuk u merrej askush me mua keshtu diagnoza me erdhi qe te lind me prerje cezariane, une vetem nje infeksoin kisha mirepo nuk me trajtuan si duhet, gjithe te mirat juve.
ernsia maliqi (5 vite më parë)
Po teuta pata komplikime por jo edhe aq qe me ardh deri te lindja me prerje cezariane,pata infeksion,mirepo trajtimi ne qkuk ishte fatal,edhe per ma kalu me futen ne operacion,ngase hyra ne javen 41 kinse ishte kjo arsyeja.,gjithe tte mirat juve.
Teuta Teutaaa (5 vite më parë)
Ernisa e pse te dyten me prerje cezarjane pasi te parin e paske lind normal a ke pas diqja komplikime a qka. Une vajzen e kam lind normal tash jom ne javen e 33 e po pres si po shkon shtatezania dyte.
Teuta Teutaaa (5 vite më parë)
Dijana une kam lind 42 jave edhe kurfare shenja skam pas e pata kalu termini edhe prap se prap me stimules linda se dhimbjet vetvetiu nuk me erdhen.
Ernisa Maliqi (5 vite më parë)
Djana pershendetje,ishalla zoti te ndihmon se pari,une kam dy femije ne lindjen e pare dhimbjet me kap po ate dite qe kam lind ndersa te dyten e kam me prerje cezriane nuk di qfare te them,mos u beje merak se deri te vjen koha me siguri qe do te kesh dhimbje,gjithe te mirat.

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?