Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Lindja e femijes te dyt
Ju qe keni lind Femijen e dyt si ka kalu lindja me e veshtir apo ma e let edhe sa ka zgjat lindja prej momenti qe ju kan kap dhimbjet deri e keni bo bebushin. Un kam nje vajz 2 vjet nuk kam kuna me ja lan veq me burr jam edhe vajza nuk rri me askand sun po flej tu mendu aka
Me bo a ka me nejt vajza Flm per komente
Diar Lina (1 vite më parë)
Nena Sumejes (1 vite më parë)
ndoshta e kryn shpejt lindjen se une kam qen ne spital nje nate kindja e tret e mu doke qe ska me u kthy me e qajjjsha per fmit shume por mire me lind shume mire kam kalu krejt 4h dhimbje kam pas dy ore veq ma te forta. per mua kan qen lindjet cdohere me te lehta e me te shkurta ne kohezgjatje.
Ajan Ajan (1 vite më parë)
Liridona dy lindjet shyqyr i kom pas te lehta. Ama lindja e dyt ma e shpejt ka shku edhe dhimbjet i kom pas ma te shkurta po ma te forta se lindja e dyt. Edhe deri ka fillu me dal beba kom hjek pak ma shum se beba me pesh ma te madhe se vajza e madhe
Arlina Eli (1 vite më parë)
Liridona lindja e par gati 30 or me dhimbje lindja dyt 4 or krejt lindja e tret 3 or krejt komplet mos tanin se kime kalu mir .
* A & D * (1 vite më parë)
Liridona un kam pas 2 lindje elhamd prej zotit asnjeren se kam pas shum te veshtir,un prej kur kam mbet shtatzan mend i kam si do rrij vajza pa mua sa shumm merzitem se ke iden :(
2002 2011 2016 Mmije (1 vite më parë)
prsh liridona lindja dyt me e let esht un pata lindjen e tret po se pata gajlen time sa vajzes vogel se esht shum e lidht per mu kur e linda djalin nat e dit qajsha spital shum mu dhimke po kaloj diten ka nejt te nena ime naten me babin e vet ka fjet se haroj at periudh dhe sen u gezova mir hahah tu e kujtu vajzen
Dinna Dinna (1 vite më parë)
Prsh njejt dhimbje dyte te medha dhe 12 ore i pari 10 ore i dyti dmth me dhimbjee sem bjen mend mo per fmi .. por insh sjemi gjitha njejt dhe nuk haseni ne mjek qe po na marin ne qaf .. lindje te lehte

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?